رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس علت تبدیل سود ۵ میلیارد تومانی به زیان انباشته ۳.۵ هزار میلیارد تومانی را اعلام کرد.

به گزارش راتین بورس به نقل از بورس پرس، وحید روشن قلب که ماه گذشته به عنوان رئیس جدید اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و جانشین علی بیگ زاده شده در مورد تبدیل سودانباشته به زیان سایپا در صورت مالی سال گذشته به سنا، گفت: در صورت مالی تلفیقی حسابرسی شده سال ۹۵ که ۲۹ تیر توسط سایپا در کدال منتشر شده بود، با توجه به واگذاری و عدم تلفیق شرکتهای سازه گستر، مگاموتور، سایپا دیزل و تاپیکو در صورتهای مالی فوق، زیان انباشته تلفیقی اول دوره سال گذشته به بیش از ۵.۳۵ هزار میلیارد کاهش یافته بود.

وی افزود: این موضوع در حالی اتفاق افتاد که قبل از انتشار صورت های مالی فوق، سازمان بورس با توجه به استعلام صورت گرفته از کمیته فنی سازمان حسابرسی بر لزوم تلفیق شرکت های فوق در صورت های مالی شرکت سایپا تاکید کرده بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: حسابرس مستقل شرکت سایپا نیز در گزارش خود بر این موضوع و ضرورت استفاده از صورتهای مالی حسابرسی شده شرکت سرمایه گذاری سایپا در صورتهای مالی تلفیقی شرکت سایپا تاکید داشت.

روشن قلب ادامه داد: بعد از انتشار صورت مالی حسابرسی شده شرکت سرمایه گذاری سایپا و تلفیق شرکت های سازه گستر، مگاموتور، سایپا دیزل و تاپیکو در صورتهای مالی شرکت سایپا ، پیرو درخواست سازمان بورس اثرات آن در صورت مالی تلفیقی سایپا مورد بررسی قرار گرفت که بعد از دریافت تأییدیه حسابرس مستقل شرکت که  دیروز منتشر شد، سود انباشته پایان دوره تلفیقی سال ۹۵ (قابل انتساب به صاحبان سهام شرکت اصلی) از ۵ میلیارد تومان ارائه شده به زیان انباشته ۳ هزار و ۵۵۴ میلیارد تومان اصلاح شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *