معرفی علم تحلیل بنیادی

این نوع تحلیل که با عناوینی همچون تحلیل Fundamental یا ریشه‌ای، پایه‌ای، اساسی و… در بازار مطرح است، همانطور که از نامش پیداست، مشخصا بنیان و ساختار شرکت را مورد مطالعه قرار داده و ضمن بررسی و برآورد دارایی‌های شرکت به کاوش در صورت‌های مالی، اعلامیه‌ها، گزارشات ممیزی و حسابرسی و امثال آن پرداخته و همزمان با بررسی روند سودآوری و برنامه‌های آتی شرکت، ترازنامه شرکت را به صورت خاص مدنظر قرار می‌دهد.

در اینجا تحلیلگر به مباحث اقتصادی در سطح کلان پرداخته و سهم مورد نظر را در قیاس با صنعت مربوطه ارزیابی می‌‌کند. این تحلیل در نهایت اطلاعات و نتایجی را به دست می‌دهد که سهامدار بر آن اساس تصمیم به خرید یا عدم خرید سهم مورد نظر می‌گیرد. به عبارتی این نگرش بیشتر به دنبال علت است و برای آن دلیل می‌خواهد.

معرفی کامل دوره

دوره جامع آموزش حرفه ای تحلیل بنیادی که دارای مجوز برگزاری از کمیته آموزش سازمان بورس و سازمان فنی و حرفه ای می باشد،  شامل کلیه مباحث اقتصادی و مالی مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در بازار سرمایه خواهد بود و دانشپذیر پس از ورود به این دوره با کلیه روش های حرفه ای و قدرتمند این دسته از تحلیل آشنا خواهد شد.

دانشپذیران پس از گذراندن این دوره می توانند به ارزش گذاری اوراق بهادار و خرید و فروش آن بر اساس تاثیر متغیر های اقتصاد کلان ، ویژگی ها صنعت و صورت های مالی بصورت کاملا حرفه ای بپردازند.

 

این دوره پیش نیازی نداشته و شامل مباحث آموزشی بنیادی از مبتدی تا تحلیلگری حرفه ای بصورت جامع و کامل می باشد

بعلاوه ۳۰ ساعت کارگاه تمرین عملی اختیاری که در روزهای برگزاری متعاقبا اعلام می شود.

ظرفیت باقی مانده کلاس : ۱۰ نفر                                 شروع کلاس : متعاقبا اعلام می گردد

برای شرکت در کلاس مقدماتی با پرداخت بیعانه (۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال) و سپس تکمیل فرم ثبت نام، رزرو خود را سریعا انجام دهید.

مبالغ فوق مورد تایید کمیته راهبری آموزش بازار سرمایه و تحت نظارت سازمان بورس می باشد.

دانلود سرفصل دروس بنیادی ثبت نام آنلاین