اولین نشست مشترک شرکت‌‌های دارویی فرانسه با هلدینگ‌های دارویی حاضر دربورس ایران به میزبانی تامین سرمایه نوین برگزار و طی آن ادغام و مشارکت شرکت‌های دو کشور بررسی شد.
درحالی بعد از اعلام رسمی و قطعی لغو تحریم های ایران بعد از ۱۰ سال ، موج تازه دیگری از ورود سرمایه گذاران خارجی شکل گرفته که اولین نشست مشترک شرکت­ های دارویی فرانسوی با هلدینگ­ های دارویی ایران برگزار شد.

براساس این گزارش، این نشست با هدف فراهم کردن محیطی برای آشنایی مستقیم شرکت­ های فرانسوی با شرکت­ های ایرانی و به میزبانی تامین سرمایه نوین تشکیل و تحلیلی از شرکت­ های سرمایه­ گذاری در بخش دارو توسط مدیران این تامین سرمایه و همچنین چگونگی ورود به بازار سرمایه ایران و ادغام و مشارکت از سوی مدیران شرکت­ های بورس و فرابورس ارایه شد.

در این جلسه شرکت­‌های فرانسوی همچون LEEM، EH، HRA، IPSEN، Pierre Fabre، Sanofi و McGrigor با شرکت­ و هلدینگ‌های بزرگ دارویی ایران همچون شفا دارو، سرمایه‌گذاری البرز، برکت، ثامن و لقمان، ملاقات مستقیم داشتند.

ولی نادی مدیرعامل تامین سرمایه نوین ضمن ابراز خرسندی از وضعیت مساعد موجود پس از رفع تحریم­ های بین‌المللی، ظرفیت‌ها صنعت دارو را با توجه ساختار جمعیتی و هرم سنی ایران بی­ شمار دانست.

محمدمسعود غلامپور مدیر تحقیقات و بازاریابی این شرکت نیز با اشاره به قوت‌های گروه تامین سرمایه نوین و پیشرو بودن آن در بازار مالی ایران با سابقه انتشار اولین صکوک اجاره، استصناع، مرابحه و همچنین بیشترین حجم دارایی‌های تحت مدیریت و بالاترین رقم تأمین مالی در کشور، آمادگی این شرکت را برای ارائۀ خدمات مالی لازم و تأمین منابع مالی و توسعۀ شرکت‌­های دارویی با هدف رشد آنها به حاضرین اعلام کرد.

مدیر بین­ الملل فدراسیون شرکت‌های دارویی فرانسوی (LEEM) نیز ضمن تقدیر از برگزاری این نشست به معرفی توانمندی شرکت‌های دارویی فرانسوی و نقاط قوت صنعت داروی ایران پرداخت. سپس نمایندگان شرکت­ ها به معرفی و اعلام ظرفیت های موجود در حوزۀ دارو و سلامت اشاره کردند.

همچنین امکانات ورود به بورس شرکت‌های دارویی و مزایای ادغام و مشارکت شرکت‌های خارجی و شرکت‌های بورس ایران و ظرفیت رو به رشد صنعت دارو نیز از سوی مدیران شرکت بورس تهران تببین شد.

به اعتقاد شرکت­‌های فرانسوی حاضر در این جلسه، جذابیت­‌های بالقوه صنعت دارو و به طور کل بخش سلامت حاکی از تعامل مثبت شرکت­ های ایرانی و فرانسوی فعال در این بخش در آینده است و با وجود ظرفیت های صنعت دارو و بخش سلامت، علاوه بر بازار ۸۰ میلیون نفری ایران ، زمینه مناسبی جهت پوشش نیاز کشورهای منطقه از جمله عراق، افغانستان و سوریه وجود دارد.