امروز در بازار فرابورس با تقویت معاملات، ۲۰۱ میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از ۲ هزار و ۹۴۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.


 420879_344

به گزارش  راتین بورس به نقل  از فرابورس ایران، معاملات ۶ دی‌ماه ۱۳۹۴ در فرابورس با خرید و فروش ۲۰۱ میلیون و ۹۷۰ هزار سهم به ارزش ۲ هزار و ۹۴۶ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال پایان یافت و آیفکس با صعود ۲.۳ پله‌ای به عدد ۶۷۹.۳۲ واحد رسید.

بیشترین حجم معاملات امروز بازار سهام مربوط به معامله ۱۸ میلیون و ۱۱۰ هزار سهم بانک حکمت ایرانیان بود و بیشترین ارزش معاملات امروز به میزان ۲۴ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال در اختیار قند شیروان بود.

همچنین، شرکت‌های پگاه فارس، توسعه و عمران کرمان، فولاد هرمزگان و مینو شرق بیشترین افزایش و شرکت‌های معادن مس تکنار و گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند و هر ورقه اوراق تسهیلات مسکن ۷۰۰ تا ۷۳۰ هزار ریال دست به دست شد.

بر اساس این گزارش، صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با معامله ۴۲ میلیون و ۹۲۰ سهم بیشترین حجم معاملات ETF را در روز جاری از آن خود کرد و اوراق مشارکت نفت و گاز پرشیا با داد و ستد یک میلیون ورقه بهادار بیشترین حجم معاملات اوراق با درآمد ثابت را داشت.

ضمن آنکه نماد شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، قند شیروان و کیمیای زنجان گستران به عنوان پربیننده‌ترین نمادهای فرابورسی معرفی شدند.

گفتنی است، خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی در روز جاری با قیمت ۹۵۳ هزار و ۴۲۰ ریال به پایان رسید.