بر اساس گزارش راتین بورس به نقل از آسوشیتدپرس

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تلاش‌های دولت آمریکا برای به تعویق انداختن تحریم‌های جدید علیه ایران انتقاد کرد و گفت که به فشار بیش‌تری نیاز است تا ایران متقاعد شود که صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌یی‌اش را اثبات کند.

 
 بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه به جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که فشار باید پیش از دور دوم مذاکرات هسته‌یی بین ایران و گروه ۱+۵ که روز پنج‌شنبه در ژنو آغاز می‌شود “باید حفظ شود و حتی افزایش یابد”.
 
 دولت باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا به تعویق افتادن تحریم‌های جدید علیه ایران را خواستار شده است تا انعطاف‌پذیری بیش‌تری در این مذاکرات داشته باشد.
 
کری اشاره‌ای به مساله تحریم‌ها نکرد، ولی با تکرار اتهامات غرب مبنی بر نظامی بودن برنامه هسته‌یی ایران تاکید کرد که واشنگتن به تهران اجازه نمی‌دهد به تسلیحات هسته‌یی دست یابد.
 
به گزارش روزنامه تایمز آو اسراییل، نتانیاهو روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک در بیت‌المقدس با تکرار اتهامات غرب مبنی بر نظامی بودن برنامه هسته‌یی ایران مدعی شد: من معتقدم تا زمانی که آن‌ها به هدف‌شان برای غنی‌سازی اورانیوم به منظور رسیدن به سلاح هسته‌یی ادامه دهند، فشار باید حفظ شود و حتی افزایش یابد، زیرا آن‌ها در حال افزایش غنی‌سازی هستند و به عقیده من با افزایش فشار می‌توان ایران را به برچیدن کامل برنامه هسته‌یی تسلیحاتی‌اش متقاعد کرد.
 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی که تنها دارنده تسلیحات هسته‌یی در خاورمیانه محسوب می‌شود در بخش دیگری از ادعاهایش مدعی شد که نگران این است که هرگونه توافق نسبی با ایران که اجازه حفظ قابلیت غنی‌سازی را بدهد و به کاهش تحریم‌ها منجر شود، مدت زمان و دوام رژیم تحریم‌ها را به خطر بیاندازد.