قیمت انس جهانی نسبت به روز پنجشنبه ده دلار رشد نمود و این باعث تاثیر مختصر بر روی قیمت سکه نقدی در بازار امروز گردیده است و هم اکنون سکه نقدی در محدوده ۱۲۳۰ در حال معامله می باشد.

 

قبلا هم اعلام نموده ایم که این قیمت نمیتواند قیمت مناسبی برای خرید باشد و احتمالا این حرکت واکنش به سطح حمایتی ۱۲۰۰ است که در روز ۵شنبه لمس نمود.

 

در نمودار طلای جهانی نیز در تایم یکساعته یک واگرایی منفی بزرگی را با RSI و MACD شاهد هستیم که احتمالا بزودی عمل نموده و باعث افت قمیت ان خواهد شد. که این امر بایستی از روز دوشنبه احتمالا محقق گردد ولی این نیز هنوز مورد تایید قرار نگرفته است. البته از آنطرف هم حوزه یورو وضعیت خوبی ندارد و خریدارن را کمی محتاط نموده است

 

 

در اوضاع سیاست خارجی طبق بیانیه آژانس انرژی اتمی و ایران در آذر ماه مذاکرات خود را از سر میگیرند و جای امیدواری وجود دارد که خصومتها برطرف گردد و این میتواند یکی از دلایل ریزش قیمت ها باشد که باید مدنظر داشته باشیم

 

اما در سررسید دیماه هنوز سیگنال سروشانه سقف برقرار است و خط گردن بسیار محکمی که تا کنون خریدارن نتوانستند این خط را به سمت بالا بشکنند.هدف این سروشانه در طی روزهای آینده میتواند در ۱۱۰۰ برای دیماه باشد.

 

روز پنجشنبه بازار دچار صف فروش شد و یک نکته که در بازار مشهود بود وجود خریدارانی که با احساس خطر موقیعت های خرید خود را می بستند و به موقعیت فروش های سنگین تبدیل میکردند و شاید این خریداران تازه به این نتیجه رسیده اند که بازار منفی شده و باید موقعیت فروش ایجاد نمایند!!!

 

برای امروز پیش بینی بازگشایی با صف فروش میشد اما با تغییرات مختصر انس جهانی احتمالا در درصد های مثبت بازگشایی گردد و در این درصها میتوان موقعیت فروش ایجاد نمود قمیتهای مناسب جهت ایجاد فروش پلکانی میتواند ۱۳۵۴-۱۳۶۶ و ۱۳۸۲ باشد. بسیار هم احتیاط نمایید و بصورت میانگین فروش ایجاد نمایید

افراد کم ریسک هم با رسیدن قیمت زیر ۱۳۳۳ میتوانند با هدف ۱۲۸۸ موقعیت فروش ایجاد نمایید(توجه دقیقا در این قیمتها معامله نکنید و بدون عجله اقدام کنید)

همچنین اگر کف ۱۲۸۸ شکسته شود بایستی منتظر فروشندگان جدید برای ایجاد موقعیت با هدف ۱۱۳۵ که نزدیک به هدف سروشانه است نیز باشم.

حمزه کریمی