از ابتدای امسال تا کنون شاخص بورس با بیش از ۲۲ درصد افزایش همراه بوده است.

در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در هفته سوم آذرماه امسال حجم معاملات ۵۵۶۲ میلیون سهم و ارزش آن ۱۲۴۹۰ میلیارد ریال بوده که حجم و ارزش معاملات به ترتیب ۵۷ و ۹۳ درصد افزایش داشته است.

به گزارش راتین بورس به نقل از اقتصاد آنلاین، ارزش بورس اوراق بهادار تهران نیز در این مدت به عدد ۳۷۲۵۳۲۹ میلیارد ریال رسید که ۲.۵ درصد افزایش داشته است.

علاوه بر این سه صنعت «فلزات اساسی» با ۱۹.۸ درصد، «خودرو و ساخت قطعات» با ۱۳ درصد و شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی با ۱۰.۹ درصد بیشترین ارزش و صنایع «خودرو و ساخت قطعات» با ۱۲.۶۵ درصد، «فلزات اساسی» با ۱۷.۹ درصد و  شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی با ۱۳.۲ درصد بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

در یک ماه گذشته نیز صنعت «اطلاعات و ارتباطات »  با بازدهی ۳۰.۶ درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت «ساخت محصولات فلزی» هم با افت با ۱۰.۶ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران هم در پایان معاملات هفته گذشته به عدد ۹۳۲۸۴ واحد رسید که با رشد ۲۱۹۲ واحدی همراه بود.

این در حالی است که از ابتدای امسال تا کنون شاخص کل بورس با بیش از ۲۲ درصد افزایش به رقم ۹۵ هزار واحد رسیده است.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی، شاخص بورس هنگ کنگ(HANG SENG) با رشد ۳.۵ درصدی بیسشترین بازدهی، شاخص بورس شانگهای(SSEC) با افت ۰.۳ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.