در ابتدا تحلیلی از انس

 

در شکل زیر نمودار اونس طلا را در تایم فریم یک ساعته مشاهده می نمایید. همانگونه که در تحلیل قبلی نیز اشاره شد در این نمودار یک روند اصلاحی و برگشتی را از سطح ۱۳۲۱.۳۵ ( پایین ترین سطح روز ۱۶ آوریل ) مشاهده می نمایید که امروز صبح نیز با شدت یافتن روند اصلاحی سطح ۱۴۳۸ ( سطح فیب ۱۲۳.۶ درصدی ) شکسته شد.

 

هم اکنون در تلاش برای عبور و شکست مقاومت یعدی یعنی سطح ۱۴۵۰ ( سطح فیب ۱۳۸.۲ درصدی ) می باشد که در این صورت انتظار صعود قیمت تا نقطه ۱۴۶۹ ( سطح فیب ۱۶۱.۸ درصدی ) را خواهیم داشت که این هدف دقیقا مماس با ضلع بالایی خط روند افزایشی رسم شده در موج c می باشد.

 

فقط دقت داشته باشید که در چه مکانی از امواج الیوت قرار دارید که قبلا در این مورد مفصل اشاره شد. در این موقعیت فقط بایستی موج سوار بود. اگر خاطرتان باشد در تحلیلهای گذشته گفتیم که در نمودار روزانه اونس طلا ما در یک روند اصلاحی قرار داریم که تا عدم شکست سطح حمایت ۱۴۰۰ فعلا نبایستی به فکر نزول بیشتر اونس طلا بود.

 

در هر صورت همانگونه که در بالا گفته ایم بازار در حین تشکیل موج c خود بوده و احتمال صعود تا نرخ ۱۴۷۰ وجود دارد چرا که با شکسته شدن سطح مقاومت ۱۴۵۰ بار دیگر تقاضا برای خرید با هدف ۱۴۶۹ شکل خواهد گرفت.

 

از سوی دیگر انتشار اخباری مبنی بر آنکه ترکیه و روسیه نیز ذخایر طلای خود را در ماه مارس افزایش داده اند به تقویت اونس طلا تا نرخهای بالای ۱ هفته گذشته کمک کرده است و حتی خبرها حاکی از آن است که صندوق بین المللی پول نیز در حال افزایش ذخایر طلای خود می باشد.

 

به باور ما اکنون قیمت به سطوح مناسبی نزدیک شده است که با شکست سطح مقاومت ۱۴۵۰ بار دیگر حرکت صعودی جدیدی تا سطح ۱۴۶۹ را آغاز کند.

 

بنابراین با هم منتظر می مانیم تا ببینیم قیمت اونس طلا موفق به شکست کامل و قاطعانه سطح ۱۴۵۰ خواهد شد؟ در نمودار زیر در صورت شکست این سطح هدف بعدی قیمت جهانی اونس طلا مشخص شده است.

 

852b

 

تحلیل سکه نقدی

 

روند کلی و میان مدت قیمت همچنان نزولی می باشد وتا زمانی که قیمت زیر ۱۴۴۱۰۰۰ تومان می باشد موقعیت فروش از ریسک کمتری برخوردار می باشد ولی از طرفی باید دقت داشت که قیمت فعلا در حال اصلاح روند نزولی قبل می باشد و در راه این صعود میتواند تا محدوده قیمت ۱۳۸۵۰۰۰ نیز رشد نماید و اگر سکه در این محدوده قیمتی طی چند روز نتواند رشدی نماید انتظار برگشت قیمتی را خواهیم داشت اما دقت داشته باشید که برای موقعیت نوسانگیری روزانه در بازار آتی مطلوب نمی باشد و باید به تایم های پایین تر رجوع کرد

 

h4

 

 

در تایم فرم ۱۵ سکه نقدی مشاهده میکنیم که قیمت در یک کانال صعودی در حال حرکت می باشد هدف قیمتی این کانال عدد ۱۳۸۴۰۰۰ تومان میباشد وتا زمانی که قیمت از عدد ۱۳۶۰۰۰۰ تومان پایین تر نیاید همچنان تمایل حرکت به سمت ۱۳۸۴۰۰۰ تومان را خواهد داشت و شکست عدد ۱۳۶۰۰۰۰ تومان به معنای اتمام روند صعودی فعلی می باشد

 

لطفا دقت داشته باشید که این تحلیل ها روزانه می باشد و باز گذاشتن موقعیت خرید و فروش در شرایط فعلی برای روزهای بعد پر ریسک ارزیابی میشود . بهتر است بدون موقعیت به استقبال روزهای بعد بروید.

 

 

 

15

تحلیل خرداد ماه

 

در نمودار خرداد ماه فعلا قیمت صعودی می باشد و چنانچه قیمت امروز محدوده ۱۴۱۶۰۰۰ تومان را رد کند در مرحله اول تا عدد۱۴۳۱۰۰۰ تومان را پیش رو خواهد داشت و چنانچه این قیمت از این عدد عبور نمیاد هدف بعدی قیمت ۱۴۵۴۰۰۰ تومان خواهد بود

 

اما چنانچه قیمت نتواند از عدد ۱۴۱۶۰۰۰ تومان با قدرت عبور نماید انتظار برگشت تا قیمت ۱۳۹۵۰۰۰ تومان را خواهیم داشت و در صورت شکست حمایت ۱۳۹۵۰۰۰ تومان بار دیگر انتظار ریزش تا کف قبلی را خواهیم داشت

 

khordad