بازار دیروز سکه نقدی و آتی تحت تاثیر اخبار مختلف نوسانات شیرینی برای فعالان این بازار به ارمغان آورد، بطوری که در ابتدای قیمت معاملات دیروز شاهد بازگشایی در محدوده ۱۲۸۰ تا ۱۲۹۰ بودیم و قیمتی که به شما عزیزان اعلام گردید در تحلیل که میتوانید ایجاد موقعیت فروش نمایید و شاهد ریزش قیمت تا سطح ۱۲۳۶ هم بودیم اما به دلیل اینکه کلیه شاخصهای اقتصادی آمریکا درساعت۱۷ دیروز نسبت به دوره ی گذشته منفی اعلام شد، باعث تضعیف شدن شاخص دلار و متعاقبا افزایش قیمت جهانی طلا گردید و حرکت طلای جهانی  بر روی سکه تاثیر گذاشته و اتی نیز تا ۱۲۶۵ رشد نمود، به همین جهت سیگنال بستن موقت زیر ۱۲۵۰ ارسال گردید.

 

اما قیمت طلای جهانی به محدوده قبلی خود برگشته و هم اکنون در ۱۷۲۵ در حال معامله است نکته اینکه برای فردا جمعه سخنرانی برنانکه را پیش روی خواهیم داشت و بهتر است تا شنبه را بدون موقعیت در بازار باشیم.

 

در سیاست خارجی صحبتهای باراک اوباما در خصوص ایران تا حدودی جو جنگجویی بر علیه ایران را از بین برده و مذاکرات میتواند راهگشای این گره سیاسی باشد، این خبر همچنین باعث گردید که امروز جو سکه نقدی منفی باشد و در حال حاضر معاملات روی قمیت های ۱۱۶۵ میباشد

 

در نمودار سررسید دیماه مطابق پیش بینی دیروز بازار گپ ایجاد شده را بست و مجددا تا نمیه راه رفته را برگشت و در انتهای بازار روی ۱۲۶۵ آرام گرفت.

اگر نگاهی به نمودار rsi داشته باشیم در حال حاضر به خط روند نزولی خود برخورد نموده و اگر این خط شکسته شود سیگنال خرید در بازار خواهد داشت.

 

واگرایی مثبت در نمودار مشاهد میگردد اما هنوز مورد تاییید قرار نگرفته است و در صورتی که امروز قیمت بتواند از کمد ۱۲۷۰ عبور نماید سیگنال خرید با هدف ۱۲۸۵ و سپس ۱۳۱۵ خواهیم داشت البته بازار مثبت نقدی میتواند این اهداف را محقق سازد.

همچنین قیمت نتواند از مقاومت های ۱۲۷۰ و ۱۲۸۵ عبور نماید سیگنال فروش با هدف ۱۲۴۰ و ۱۲۳۰ خواهیم داشت.

موفق باشید