با نگاهی  به نمودار این سهم از زمان ورود به بورس  به تاریخ ۱۳۹۰/۶/۶  تا آخرین روز معاملاتی مورخ شنبه ۱۳۹۱/۳/۱۳  مشاهده میگردد که قیمت پس از افت و خیزهای فراوان مجددا در حال نزدیک شدن به پایین ترین قیمت نمودار می باشد.

علت افت تا حدودی آزاد شدن سهام ناشی از ثبت محضری خواهد بودسهم از محدوده ۲۹۴۹ ریال تا محدوده های۲۵۲۱ریال افت کرده است الان در این محدوده مقاومت وحدود ۸۰ الی ۹۰ ریال اختلاف قیمت ایجاد میکند.

محدوده حمایت اول برای این سهم ۲۵۸۰ ریال بود اما نتوانست کفی مطمئن باشد و محدوده دوم ۲۴۳۴ ریال خواهد بود ضمن اینکه محدوده هم پوشانی فیبوناچی ۱۶۱.۸ درصد فیبوناچی در دو قسمت نمودار در نزدیک حمایت ۲۴۳۴ ریال می باشد بنابراین میتوان امیدوار بود.

حد ضرر این سهم  Close  زیر ۲۴۳۴ ریال در نظر گرفته شده است

اولین هدف مقاومتی نیز ۲۷۰۰ ریال می باشد.

 

 

بررسی اندیکاتور

در نمودار RSI  مشاهده میگردد خط نمودار پس از برخورد با کمترین مقدارRSI  تغییر مسیر داده اما قدرت خروج از منطقه اشباع فروش را به دست نیاورده است و بار دیگر به محدوده حمایتی RSI =16 برخورد کرده است چنانچه در این محدوده حر کتی رو به بالا انجام دهد میتوان شرایط لازم برای خروج از منطقه حساس زیر ۳۰ را به دست آورد ونتیجه به دست آمده واگرایی مثبت خواهد بود.

 

 

نمودار MACD  نیز گوشزد میکند که فروشندگان خسته سهم رو به کاهش می باشند و خریدارانی تازه نفس با حجم معاملات نه چندان بالا وارد سهم میگردند که شاید خریدشان بصورت پلکانی باشد و روزهای پیش رو مرحله دوم خرید شان باشد و حجم معاملات رو به افزایش برود همچنانکه نمودار استوک استیک نیز این مطلب را تایید میکند و روند کوتاه مدت سهم در منطقه جذابی برای خرید قرار گرفته است.

 

موفق و پیروز باشید

تحلیلگر:مجید زرین