تحلیل سکه نقدی

 

همانگونه که در نمودار می بینید قیمت ۱۰۱۷ دارای اهمیت بسزایی است که باعث شد قیمت اولین روز هفته روی همین عدد باز شود در مرحلهی اول قیمت سعی در شکستن این حمایت مهم داشت که با نفوز قیمت تا ۱۰۱۲ بیشتر نتوانست خود را به پایین سوق دهد و کندل ساعتی مورد نظر برگشت و روی این عدد کلوز داشت که باعث افزایش قیمت شد و برای رسیدن به ۱۰۳۳ آماده شد که اشاره به سختی  شکستن این مقاومت  می باشدو همین سختی شکستن ۱۰۳۳ باعث شد که فروشندگان پر قدرت قبل از رسیدن به این قیمت فروشهای سنگین خود را آغاز نمودند و موجبات شکست ۱۷ را فراهم نمودندو قیمت سکه را تا ۱۰۰ درصد آخرین موج صعودی به پایین کشاندند .

 

__  عبور قیمت از ۱۰۰% فیبو(۱۰۰۹) خود نشانه ای برای نزول بیشتر با اهداف جالتر خواهد بود

 

__ برای امروز ۱۰۱۷ همچنان مهم خواهد بود.

 

__ محدوده ۱۰۰۹تا ۹۹۲ محدوده حساسی میباشد و قیمت در این محدوده شاید زمان زیادی را صرف نکند و گذر از این محدوده یا برگشت از اینجا تکلیف چند روز آینده را روشن خواهد نمود .

 

__ سکه در روند بلند مدت نزولی خود همچنان درون یک کانال در حال نوسان میباشد در حال حاضر هم قیمت دقیقا وسط کانال کلوز روزانه خورده است که تصمیم گیر در وسط کانال کار بسیار دشواری برای معامله گران است .

این قضیه همزمان شده با قیمت ۱۰۰۸ که در ۵۴ روز گزشته قیمت سکه دوبار از این قیمت رو به بالا حرکت نموده است و اهمیت این قیمت را برای امروزنشان میدهد .که شاید بتوان مجددا جلوی کاهش قیمت را بگیرد .در این عکس مشخصا آمده است

 

img.php

 

__ اما اگر نمودار سکه رو خطی نگاه کنیم با یک نگاه متوجه میشیم که سکه در تایم فرمهای چهار ساعته و روزانه توانسته کف قبلی خود رابشکند و میتوان از همین حالا منتظر دیده شدن قیمت ۹۷۶ و ۹۴۸ برای سکه باشیم . که اکثر تحلیلگران و تریدرها از نمودار شمعی برای تحلیل و یافتن اهداف قیمتی استفاده میکند ولی فراموش نکنیم که گاهی اوقات نمودار خطی بدلایل مختلف اهمیت کمتری از نمودار شمعی ندارد .

 

* و اما در عکس زیر چنانچه مشاهده میکنید :

 

img.php

 

سکه در تایم فرم هفتگی چندی پیش یک الگوی سر و شانه که جزو الگوهای قدرتمند برگشتی بشمار میرود را شکسته و پس از آن زیر خط گردن این الگو تثبیت را انجام داده است و افرادی که از اول این الگو را دیده باشند میدانستند که در تمامی صعودهای هفتگی فقط باید در قیمتهای بالا اقدام به فروش بلند مدت داشته باشند

 

میانگین متحرکهایی را هم که در شکل مشخص شده جزو میانگینهای مهم و پر طرفدار در جهان میباشدکه از میانگین ۵ تا ۲۰۰ در شکل موجود میباشد

 

معمولا در الگوهایی مثل سر وشانه تریدرها منتظر برگشت به نقطه ی سقف یا نقطه ی شکست الگو میمانند برای ورود اما این نکته را باید توجه داشت که آیا همزمان با یان الگو آیا الگو یا سقف و کف دیگری وجود دارد ؟ زیرا گاهی اوقات دیده شده که یک الگو سیگنال خود را داده و بدون برگشت به راه خود ادامه داده و تارگت خود را هم دیده است

 

در این شکل هم همانگونه که ملاحظه میفرمایید بعد از شکست الگو قیمت در تایم هفتگی با نفوز به زیر میانگین متحرک ۶۰ (زرد رنگ ) که به شدت پر طرفدار است و جزء میانگین متحرکهای میان مدت بشمار میرود سیگنال فروش دوم را هم تایید نموده است و در این مدت در اصلاح های قیمتی دوبار فقط تا برخورد به میانگین ۶۰ روزه بالا رفته و از آنجا به پایین برگشته است (پس همزمانی دو یا جند الگو را به عنوان یک نکته یآموزشی همیشه بیاد داشته باشید و تشخیص دهید که کدامیک قویتر از دیگری است )

 

هدف این الگوی سر وشانه که ملاحطه کردید سکه ی ۸۴۶.۰۰۰ تومانی میباشد که در این راه با میانگین متحرکهای ۱۵۰ و ۲۰۰ بترتیب در قیمتهای ۹۹۱.۰۰۰ تومان و ۹۴۵.۰۰۰ تومانی درگیر خواهد بود

 

تحلیل آبشده :

 

 

در بازار ایران که بازار سکه . ابشده و آتی از یکدیگر تبعیت میکنند  باید اختلاف قیمتهای بین این بازارها و روند هر یک را همیشه مد نظر قرار دهیم وسیگنال بدست آمده را با دیگر بازارها تطبیق دهیم و از همه برای تعیین مسیر حرکتی کمک بگیریم .

 

همانگونه که در شکل زیر مشاهده میفرمایید طلای آبشده در تایم هفتگی هم در چند ماه اخیر در یک کانال قدرتمند در حال حرکت بود که در دو هفته گذشته توانست کانال خود را از بالا بشکند و یک هفته هم بالای کانال بصورتی کم و قابل پیش بینی (چون در اینگونه مواقع افراد کم معامله میکنند و منتظر تثبیت برای خرید میشوند (نکته آموزشی)) در بالای کانال ماند و همین امر باعث شد که اکثر تریدرها روندنزولی را تمام شده تلقی کنند و روی آن اعداد در سکه ابشده و آتی سیگنالهای خرید بدهند .

 

حال آنکه در این زمان سکه امامی فقط یکروز توانست بالای کانال نزولی خود ببندد  که به هیچ عنوان کافی نیست و نخواهد بود و در تایم هفتگی در برخورد به کانال خود شروع به کاهش قیمت کرد و همزمان  سکه ی آتی هم در یک مسیر حرکتی صعودی یک موج کامل صعودی را دز ۵ موج به اتمام رسانده بود و برای ادامه صعود مشکل داشت و همچین آتی هم در کانال صعودی که داشت دقیقا به سقف کانال صعودی هم برخورد کرده بود و برگشته بود .

 

با کمی تامل در این سه مورد میشد فهمید که از سه بازار دو بازار در سقف قیمتی قرار دارند پس میشد نتیجه گیری نمود که آبشده باید خود را با دو بازار دیگر مطابقت دهد  که همین اتفاق افتاد و در عکس مشاهده میکنید که ابشده هم نتوانست کندل تثبت خود را در بالای کانال ببنندد و به کانال نزولی خود برگشت .

 

img.php

 

در عکس یک خط قرمز رنگ مشاهده میکنید که مربوط به الگوی سر و شانه ی ابشده میباشد هممانند الگوی سکه هدف این الگو آبشده ی ۳۸۴.۸۰۰ تومانی میباشد .در میان مدت

 

یک الگوی دیگر سرو شانه هم برای آبشده پاینتر از این دیده میشود که هدف عجیب ۲۹۷.۰۰۰ تومانی برای آن دیده میشود که یک مقدار با شرایط موجود غیر متصور میباشد هر چند که احتمال هر چیزی وجود دارد .در صورتی که آبشده بالای ۴۸۴ برود الگوی دوم باطل خواهد شد .

 

–نکته ی قابل تامل در آبشده این است که اگر کانال را در تایم روزانه بکشیم قیمت هنوز در بیرون از کانال وجود دارد و در تایم فردا کف برخورد به کانال ۴۲۹ تومان خواهد بود که اهمیت این عدد با این تفاسیر زیاد میشود .

 

پس در برخورد به ۴۲۹ بیشتر مواضب گرفتن پوزیشن خود باشید در صورت تاییده های لازم روی این عدد خرید خواهیم داشت

 

– نکته ی دیگری که در چارت ابشده دیده شد شکست کانال صعودی کوتاه مدت بود که خط روند هم بشمار میرفت  هر دو در عکس زیر نشان داده میشود .که برای فردا احتمال تست این خط روند شکسته شده هم وجود دارد تست این خط برای فردا ۴۴۷.۶۰۰ میتواند به عنوان سقف قیمتی و نقطه ای برای فروش با حداقل حد ضرر مناسب باشد .

 

img.php

 

– در حال حاضر اکثر اندیکاتورها علی الخصوص آر اس آی آبشده در منظقه اشباع فروش در حال نوسان میباشند که عبور ار اس ای از ۳۰ در تایم فرم سی دقیقه میتواند شروعی بر یک صعود کوتاه باشد و واگرایهای بوجود امده در مکدی در تایم فرم های پایین را هم تایید میکند این مسئله .

 

– در تحلیل دیگری از ابشده میتوان گفت که اگر فردا نتواند کف دیروز خود را بشکند و کم کم شروع به بالا امدن کند میتواندخود را تا ۴۴۸-۴۵۵-۴۶۱و۴۶۶ به بالا برساند و انتظار برگشت از هر یک از این اعداد وجود دارد پس در صورت تایید این تحلیل خرید خود را بصورت روزانه انجام دهید و هر لحظه منتظر بستن خرید و گرفتن موقعیت فروش باشید .