بر اساس گزارش راتین بورس به نقل از ایسنا

 

شاخص بورس تهران در معاملات دومین روز هفته به رشد آرام و با احتیاط خود ادامه داد و با افزایش ۲۶۱ واحدی مواجه شد.
 
شاخص بورس تهران در معاملات دومین روز هفته به رشد محتاطانه خود ادامه داد و با رشد ۲۶۱ واحدی در کانال ۷۳ هزار و ۷۶۶ واحد جا خوش کرد.
 
به این ترتیب در معاملات امروز هم رشد آرام و توام با احتیاط شاخص بورس دنبال شد و شاخص بورس تا آستانه رکورد شکنی جدید یعنی کانال ۷۳ هزار و ۹۷۹ واحد واحد بالا رفت اما مجددا روند کاهشی به خود گرفت و تا کانال ۷۳ هزار و ۷۶۶ واحد عقب نشینی کرد.
 
در بازار امروز شرکت‌های هلدینگ خلیج فارس، بانک ملت، مپنا، بانک پاسارگاد و بانک صادرات بیشترین تاثیر را در رشد شاخص بورس گذاشته و شرکتهای مطرحی چون فولاد مبارکه،گسترش نفت و گاز پارسیان، گل گهر، پالایش نفت تبریز فولاد خورستان، تاپیکو، ایران خودرو، سرمایه گذاری غدیر، پتروشیمی پردیس و سایپا مانع از رشد بیشتر شاخص بورس شدند.
 
در بازار امروز صنایع خاک چینی ایران، نفت پارس و سیمان شرق از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و صنایع آذرآب،چینی ایران و ایران خودرو بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.
 
در بازار امروز بیش از ۶۵۴ میلیون سهم به ارزش ۲۹۱ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به ۳۶۱ هزار میلیارد تومان بالغ شد.