به دستور استاندار اصفهان تنفس پرداخت هزینه‌های سه‌ماهه‌ برق، آب و گاز، مالیات و باز کردن LC، ثبت سفارش به میزان ۲ هزار تن و راه‌اندازی تدریجی خط تولید الیاف و پلی‌استر شرکت پلی اکریل در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش راتین بورس به نقل از تسنیم ، به‌نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه‌ بررسی و حل مسائل و مشکلات پلی اکریل که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران و مسئولان بخش‌های دولتی و خصوصی برگزار شد، اظهار داشت: راه‌اندازی و حل مشکلات کارخانه‌ پلی‌اکریل برای استان بسیار حیاتی است چراکه تأمین‌کننده معاش حدود ۳ هزار کارگر، کارمند و مهندس و مواد اولیه برای صدها واحد زیردستی است.

وی با بیان اینکه سال گذشته در دیدار با رئیس‌جمهور، عنوان شد که پلی اکریل در زمان انقلاب تنها برند صنعت کشور بود، افزود: ایشان به مدیریت استان دستور دادند که هر اقدامی برای احیای این کارخانه لازم است صورت گیرد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه تاکنون تمام اقدامات مثبت و بعضاً منحصر به‌فرد با توجه به حساسیت دولت صورت گرفته است، افزود:‌ همه معتقدند که پلی اکریل به‌عنوان واحدی که زیرمجموعه‌ آن واحدهای زیادی فعالیت می‌کنند و دارای تعداد کثیر کارگران و برند صنعت ایران حتی در خاورمیانه و آسیا است، باید هرچه سریع‌تر راه‌اندازی شود.

وی بیان کرد: با اقدامات دولت و تلاش‌های استانی امیدواریم که این مجموعه، مجدداً و به‌تدریج آغاز به‌کار کند و با توجه به اینکه اکنون شرایط خاص و ویژه‌ای است به‌عنوان منافع ملی با این کارخانه برخورد شود.

زرگرپور تأکید کرد: این برنامه‌ریزی‌ها برای کوتاه‌مدت و بازگشت کارگران و همزمان برنامه‌ریزی بلندمدت برای ادامه حیات این کارخانه در دستور کار مدیریت و وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد. ما به‌عنوان مجموعه‌ استانداری حاضر هستیم همه نوع کمک و حمایت را از این مجموعه داشته باشیم و تاکنون نیز این‌گونه بوده است.

محسن صالحی نیا، معاون وزیر صنعت معدن و تجارت نیز در این جلسه اظهار داشت:‌ برای رفع مشکل و راه‌اندازی این واحد حتی اگر لازم باشد ممنوعیت ثبت سفارش واردات و یا افزایش تعرفه را انجام دهیم، اقدام خواهیم کرد.

در این جلسه به دستور استاندار اصفهان مقرر شد تنفس پرداخت هزینه‌های سه‌ماهه‌ برق، آب و گاز، مالیات و باز کردن LC و ثبت سفارش به میزان ۲ هزار تن در دستور کار قرار گیرد.

همچنین راه‌اندازی تدریجی خط تولید الیاف و پلی‌استر در طول هفته‌های آتی و پس‌ازآن استمرار تولید و تولید اکریلیک طبق تفاهم‌نامه‌ای که با بخش خصوصی صورت پذیرفته است با تأکید بر نظارت، پشتیبانی و تأمین شرایط و حمل‌ونقل در دستور کار قرار گرفت و مسئولیت مستقیم این فرایند توسط معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.