تحلیل بنیادی

تحلیل بنیادی روشی است که افراد می‌توانند ارزش ذاتی اوراق بهادار را با عوامل مختلف اقتصادی و مالی ارزیابی کنند. تحلیل بنیادی هر عاملی را که بر ارزش سهم تأثیر می‌گذارد در نظر می‌گیرد. در این تحلیل، از عوامل اقتصاد کلان مانند شرایط اقتصادی و وضعیت سایر بازارها تا عوامل اقتصاد خرد مانند بهره‌وری مدیریت شرکت مورد توجه قرار می‌گیرد.

تحلیل بنیادی برای یافتن قیمت منصفانه بازار است. تحلیلگرانی که بتوانند به ارزش واقعی سهم دست یابند، می‌توانند از این فرصت برای کسب سود بیشتر نفع ببرند و سهامی را که قیمت فعلی پایین‌تر از ارزش خود را دارند، خریداری کنند و یا سهم با قیمت بیشتر از ارزش واقعی را قبل از اینکه بازار به تعادل برسد و قیمت فعلی با ارزش ذاتی سهم برابر شود را به فروش برسانند.

در اینجا تحلیلگر به مباحث اقتصادی در سطح کلان پرداخته و سهم مورد نظر را در قیاس با صنعت مربوطه ارزیابی می‌‌کند. این تحلیل در نهایت اطلاعات و نتایجی را به دست می‌دهد که سهامدار بر آن اساس تصمیم به خرید یا عدم خرید سهم مورد نظر می‌گیرد. به عبارتی این نگرش بیشتر به دنبال علت است و برای آن دلیل می‌خواهد.

دانشپذیران پس از گذراندن این دوره می توانند به ارزش گذاری اوراق بهادار و خرید و فروش آن بر اساس تاثیر متغیر های اقتصاد کلان ، ویژگی ها صنعت و صورت های مالی بصورت کاملا حرفه ای بپردازند.

این دوره پیش نیازی نداشته و شامل مباحث آموزشی بنیادی از مبتدی تا تحلیلگری حرفه ای بصورت جامع و کامل می باشد

هزینه این دوره ۱.۷۰۰.۰۰۰ هزار تومان می باشد و شما هم اکنون می توانید با تکمیل فرم ثبت نام زیر و پرداخت بیعانه شهریه به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان رزرو خود را سریعا انجام دهید.

دوره E نیمه خصوصی با ظرفیت ۸ نفر
شنبه و چهارشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۲ صبح
ظرفیت باقی مانده: ۴ نفر
شروع کلاس: ۲۵ دیماه

فرم ثبت نام در این دوره

  • قیمت: ۵۰۰,۰۰۰ تومان
    پرداخت بیعانه