زمان و شرایط عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام پگاه آذربایجان شرقی در فرابورس مشخص شد تا این شرکت به عنوان نهمین شرکت جدید وارد بازار سهام شود.

به گزارش راتین بورس به نقل از بورس پرس، در ادامه ورود شرکت های جدید به بازار سهام ، زمان و شرایط عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام پگاه آذربایجان شرقی در فرابورس مشخص شد تا نهمین شرکت جدید سال ( بعد از به پرداخت ملت، مبین وان کیش، هتل کوثر اصفهان ، چدن سازان ، های وب، تولید و صادرات ریشمک ، لیزینگ شرق و آسیا سیر ارس) وارد بازار سهام شود.

براساس این گزارس، درحالی سهام دو پگاه گلستان و گلپایگان سال گذشته در فرابورس عرضه شده که فردا دوشنبه ۲۰۰ میلیون سهم “غپآذر” در بازار دوم فرابورس ایران واگذار خواهد شد.

در این عرضه که به روش ثبت سفارش است ، محدوده قیمتی هر سهم ۳۰۵۰ تا ۳۳۵۵ ریال تعیین شده و سهمیه هر کد حقوقی و حقیقی هم ۲۰۰ سهم خواهد بود.

این شرکت با سرمایه اسمی ۲۰ میلیارد تومانی، سود هر سهم سال مالی جاری را ۳۳۲ ریال با پوشش ۸۹ ریالی معادل ۲۱ درصد در سه ماه اول سال همراه کرده است.

پگاه آذربایجان شرقی از سال ۷۵ بعنوان یکی از کارخانه های شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی با ظرفیت اولیه ۱۵۰ تن در شهرستان تبریز به بهره برداری رسیده و با  ۲۲۹ نیروی انسانی ، جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت صنایع شیر ایران (پگاه ) با مالکیت ۹۹ درصدی است.