یزد – مدیر مجتمع صنعتی اردکان از سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریالی در ۲ طرح توسعه چادرملو خبر داد.

به گزارش راتین بورس به نقل از مهر، محمود مصری نژاد روز یکشنبه در گفتگوی خبری، از پیش بینی سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریالی شرکت معدنی صنعتی چادرملو در دو طرح توسعه این شرکت خبر داد و گفت: طرح احداث کارخانه گندله سازی جدید با ظرفیت ۴ میلیون تن در سال در دستور کار است  و موارد فنی مربوط به این پروژه در حال تکوین بوده و در حال اخذ مجوز از ادرات و ارگانهای مرتبط و جذب سرمایه خارجی برای شروع عملیات هستیم.

وی اظهار داشت: برای  اجرای  این طرح بالغ بر ۷ هزار و ۱۷۷ میلیارد ریال سرمایه گذاری پیش بینی شده است که در صورت توفیق در جذب فاینانس، این پروژه در بازه زمانی چهار ساله اجرا خواهد شد.

مصری نژاد  همچنین اجرای طرح احداث دو واحد نورد ۵۵۰  هزار تنی، در مجموع با ظرفیت یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن در سال را از دیگر برنامه های این شرکت عنوان کرد و افزود: ساخت این واحد فولادی نیز با پیش بینی سرمایه گذاری ۲ هزار و ۶۴۶ میلیارد ریال در دست مطالعه است و برای تامین نقدینگی اجرای این طرح هم، استفاده از منابع داخلی شرکت و سایر منابع، پیش بینی شده و طبق برنامه ریزی های اولیه، این طرح در بازه زمانی سه ساله اجرا خواهد شد.

مدیر مجتمع صنعتی اردکان همچنین از پیشرفت ۸۳ درصدی پروژه کارخانه احیا مستقیم  چادرملو در مجاورت کارخانه شمش فولاد این مجتمع خبر داد و عنوان کرد: عملیات مربوط به کارخانه احیای مستقیم چادرملو  به عنوان یکی از  پروژه های عظیم ملی با ساختاری بی نظیر، با تلاش و همت همکاران زحمتکش و خردمند، ماه‌های انتهایی نصب را پشت سر می‌گذارد.

وی افزود: با ساخت این واحد، آهن اسفنجی به طور مستقیم و قبل از سرد شدن وارد کوره های ذوب می شود که با این روش تولید، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف آب و برق صورت می‌گیرد که ظرفیت تولید این واحد سالانه یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن آهن اسفنجی است و امیدواریم ساخت این واحد را تا پایان امسال به اتمام برسانیم.

مصری نژاد اظهار امیدواری کرد:  تا نیمه اول سال ۹۷ بهره برداری از این واحد نیز  آغاز شود.

مصری نژاد در مورد فعالیت کارخانه تولید شمش فولاد چادرملو نیز گفت: خوشبختانه تولید شمش در مجتمع فولاد چادرملو در حال افزایش است و امیدواریم تولید فراتر از  میزان پیش بینی شده در برنامه تولید امسال را داشته باشیم چنانکه طبق پیش بینی های انجام شده در برنامه تولید امسال، قرار است ۳۰۰ هزار تن شمش فولاد خام در این کارخانه تولید شود.

وی تصریح کرد: تولید شمش در حال حاضر در سه شیفت ادامه دارد و در همین دوران آموزشهای تئوری و عملی به دعوت شدگان به کار، که به طور عمده از جوانان بومی استان هستند، توسط کارشناسان مجرب حاضر در کارخانه در حال انجام است.

مدیر مجتمع صنعتی چادرملو همچنین در خصوص طرح شبکه فاضلاب اردکان نیز اظهار داشت: اجرای این طرح به طول حدود ۲۶۵ کیلومتر به اتمام رسیده و به تصفیه خانه فاضلاب اردکان متصل شده و بهره برداری از آن در بخشهایی که به شبکه وصل شده اند، آغاز شده است.

وی تاکید کرد: اجرای عملیات تصفیه خانه فاضلاب اردکان با استفاده از مدرن ترین طراحی ها و تجهیزات اروپایی که در نوع خود بی نظیرند به اتمام رسیده و آماده بهره برداری کامل است.

مصری نژاد خاطرنشان کرد: با افزایش میزان ورودی فاضلاب خام به این تصفیه خانه، این پروژه قابلیت های درخشان خود در این صنعت را در معرض دید قرار خواهد داد و علاوه بر انجام تصفیه فاضلاب می تواند به عنوان مرجعی علمی و عملی برای آموزش دانشجویان رشته های مختلف از جمله محیط زیست و آب و فاضلاب مورد  استفاده قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد غیبت چند روزه خود که شایعه برکناری وی را به دنبال داشت، افزود: به دلیل نیاز به عمل جراحی و درمان بیماری، به ناچار مدتی در بیمارستان بستری و تحت درمان  بودم که خوشبختانه عمل موفقیت آمیز بود و به زودی با انرژی مضاعف به خدمتگزاری خواهم پرداخت.