قیمت سهم ۲۱ شرکت در بورس اوراق بهادار کمتر از ۱۰۰۰ ریال داد و ستد می‌شود.

به گزارش راتین بورس به نقل از تسنیم، نگاهی به معاملات بورس اوراق بهادار در مردادماه امسال نشان می دهد  ارزش بازار ناشران بورس تهران در پایان این ماه به بیش از ۳۲۵ هزار میلیارد تومان بالغ شد.

همچنین بررسی آخرین وضعیت ارزش بازار ناشران بورسی بیانگر این مطلب است که از میان ۳۲۵ شرکت در بورس تهران فعالیت دارند، رتبه اول تا سوم از نظر ارزش بازار به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۲۵۷۰۰ میلیارد ریال، ارتباطات سیار ایران با ۱۴۱۳۵۰ میلیارد ریال و فولاد مبارکه اصفهان با ۱۳۶۵۷۵ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

افزون بر این؛ شرکت‌های مخابرات ایران، ملی صنایع مس ایران، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه گذاری غدیر، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سنگ آهن گل گهر و پترشیمی جم به ترتیب با ۱۱۳۷۶۰ میلیارد ریال، ۱۰۰۲۵۰ میلیارد ریال، ۷۶۵۴۵ میلیارد ریال ، ۷۵۶۷۲ میلیارد ریال، ۷۴۸۶۴ میلیارد ریال ، ۷۴۷۳۰ میلیارد ریال و ۷۴۶۴۰ میلیارد ریال رتبه های چهارم تا دهم را به نام خود ثبت کردند.

از سوی دیگر شرکت‌های آلومراد، ماشین‌سازی نیرو محرکه، پارس سرام، نوش مازندران، صنایع جوشکاب یزد، درخشان تهران، تولیدی گرانیت بهسرام، کمک فنر ایندامین، پارس پامچال و لامیران به ترتیب درانتهای این جدول قرار دارند.

همچنین در میان شرکت‌هایی که در تابلوهای بورس تهران معامله می‌شوند، ۷۹ شرکت دارای P/E بیش از ۲۰ مرتبه می باشند و ۶۹ شرکت هم دارای P/E بین ۱۰ تا ۲۰ مرتبه و ۱۵۶ شرکت دارای P/E کوچکتر از ۱۰ هستند. این درحالی است که ۲۱ شرکت با پیش بینی زیان، P/E   منفی دارند.

این گزارش می‌افزاید: قیمت به ازای هر سهم برای ۳۷ شرکت بورسی نیزبیش از ۱۰۰۰۰ ریال و قیمت هر سهم  ۱۳۵ شرکت بین ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریال می‌باشد.

تعداد ۱۳۲ شرکت هم با قیمتی مابین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ریال در تابلوی بورس مشاهده و قیمت سهم ۲۱ شرکت نیز کمتر از ۱۰۰۰ ریال داد و ستد می‌شود.