بر اساس گزارش راتین بورس به نقل از ایسنا

 

شاخص بورس تهران، امروز و در آخرین روز کاری هفته با افزایش بیش از ۱۱۰۰ واحد خود را به مرز ۷۶ هزار واحد نزدیک کرد.
 
 شاخص بورس که در ساعات ابتدایی معامله بر روی ۷۴ هزار و ۴۳۸ واحد قرار داشت با انجام معاملات تا ساعت ۱۲:۳۰ رشد چشمگیری را تجربه کرد و با ده واحد اختلاف تا ۷۶ هزار واحد به ۷۵ هزار و ۸۶۸ واحد رسید.
 
در بازار امروز شرکت‌های فرآورده‌های نسوز ایران، سیمان دورود، داروسازی ابوریحان، جام دارو، سپنتا، سرامیک صنعتی اردکان، توسعه صنایع بهشهر، البرز دارو، پگاه آذربایجان غربی، معدنی دماوند، تامین ماسه ریخته‌گری بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص بورس گذاشتند.
 
بیشترین تقاضا ها را نیز به ترتیب نفت و گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو)، صنایع پتروشیمی خلیج فارس(فارس)، نفت پارس (شنفت)، پتروشیمی شازند(شاراک)، پتروشیمی خارک(شخارک)، سیمان فارس و خوزستان(سفارس)، فراورده‌های نسوز ایران(کفرا)، هلدنیگ توسعه صنایع بهشهر (وبشهر)، سیمان شرق(سشرق) را داشته‌اند.
 
البته در بازار امروز بیشترین روند کاهشی را شرکت‌هایی همچون چینی ایران، داده‌پردازی ایران(مدارانح)، موتورسازان تراکتورسازی ایران(خموتور)، سایپا شیشه، پلاسکوکار، کنتورسازی ایران، سخت آژند و کنترل خودردگی تکین کو داشته‌اند.
 
بر اساس این گزارش، امروز ۷۱۵ میلیون و ۸۲۱ هزار و ۵۳۷ سهم معامله شد که ارزش کل بازار ۳ میلیارد و ۷۱۱ میلیون و ۵۱۷ هزار ریال بوده است.