عرضه اولیه بیمه اتکایی امین برای چهارشنبه جاری قطعی شد و فرابورس جزییات واگذاری ۱۰ درصد سهام این شرکت ۱۵۵ میلیارد تومانی و دومین بیمه اتکایی را اعلام کرد.

amineFa

به گزارش راتین بورس به نقل از بورس پرس، در پی درج نماد بیمه اتکایی امین از ۲۵ شهریور سال جاری در بازار دوم معاملات فرابورس با نماد معاملاتی ” اتکام ” و ارایه اطلاعات و برگزاری جلسه معارفه دیروز، زمان قطعی عرضه اولیه این شرکت ۱۵۵ میلیارد تومانی ( که دومین بیمه اتکایی فرابورسی بعد از بیمه اتکایی ایرانیان بشمار می رود) مشخص شد.

به این ترتیب ، مقرر شده چهارشنبه جاری( ۲۳ دی ) ۱۰ درصد معادل ۱۵۵ میلیون سهم “اتکام” در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه شود.

این عرضه درحالی توسط کارگزاری صبا تامین انجام می شود که طبق اطلاعیه رسمی شرکت فرابورس، ۹۳ میلیون سهم برای کشف قیمت و از طریق کارگزاران و ۶۲ میلیون سهم دیگر به صورت آنلاین و بعد از کشف قیمت ، واگذار خواهد شد.

سهم هر کارگزار به همراه همه شعب نیز ۴۶۵ هزار سهم تعیین شده است. صندوق های سرمایه گذاری ( اعم از مشترک و قابل معامله ) نیز تنها قادر به خرید ۳۰۰ هزار سهم خواهند بود.

این شرکت در حالی سود هر سهم سال مالی شهریور ۹۴ را با ۳۱۰ ریال همراه کرده که اولین سود هر سهم سال مالی شهریور ۹۵ را ۲۵۵ ریال پیش بینی کرده و چهارشنبه آینده ۳۰ دی مجمع سالانه سال مالی شهریور ۹۴ را در جزیره کیش برگزار می کند. بنابراین سهام این شرکت ۴ تا ۵ روز کاری قابل معامله خواهد بود.

در ترکیب سهامداری این شرکت هم بیمه ایران و آسیا با مالکیت ۲۰  و ۱۶.۸ درصد ، شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران با ۱۶.۲ ، سرمایه‌گذاری سبا و صبا تامین ۱۱.۱ و ۱۰.۸ درصد، بیمه ایران معین ۸.۹ ، بیمه البرز و بیمه دانا هر کدام ۷ درصد ، بیمه معلم ۱.۶ و کارگزاری بورس بیمه ایران ۰.۶۰ حضور دارند و قرار است ۱۰ درصد سهام توسط اکثر این سهامداران عرضه شود.