معاون عملیات بازار شرکت بورس تاکید کرد عرضه اولیه سهام پتروشیمی فجر قطعا” در این هفته نخواهد بود و احتمال دارد در دهه فجر هم انجام نشود.

139401181213022285055134

به گزارش راتین بورس علی صحرایی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس گفت : در رابطه با این نکته که با توجه به برگزاری جلسه معارفه پتروشیمی فجر در فردا، برخی زمان عرضه اولیه سهام این شرکت را هفته جاری اعلام کرده اند، تاکید کرد: خیر . چنین موضوعی صحت ندارد و سهام این شرکت قطعا” این هفته عرضه نخواهد شد.

وی با بیان اینکه هنوز زمان مشخصی برای این واگذاری تعیین نشده ، ادامه داد: در حال حاضر نمی توان زمانی برای این عرضه اعلام کرد. حتی ممکن است در دهه فجر هم نباشد. در این رابطه بررسی ها ادامه دارد و بعد از هماهنگی های لازم و مشخص شدن زمان نهایی از طریق اطلاعیه رسمی شرکت بورس اعلام خواهد شد.

براساس این گزارش، جلسه معارفه شرکت پتروشیمی فجر ساعت ۱۴ فردا دوشنبه در هتل اسپیناس برگزار می شود. این شرکت ۲۵۰ میلیارد تومانی و آماده عرضه اولیه ۱۰ درصد، در عملکرد ۶ ماهه قادر به تحقق ۵۱ درصد معادل ۱۳۳۴ ریال از سود۲۶۰۱ ریال هر سهم شده است.

در این میان برخی از فعالان در شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند چهارشنبه جاری یا چهارشنبه بعد ۲۵۰ میلیون سهم “بفجر” در بورس عرضه اولیه خواهد شد و با توجه به سود هر سهم و نسبت P/E حدود ۵ مرتبه ایی ، هرسهم آن ۱۳۰۰ تومان کشف قیمت خواهد شد و در این صورت به ۳۲۵ میلیارد تومان نقدینگی نیاز است.