تازه ترین نظرسنجی اف ایکس امپایر از کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که فدرال رزرو آمریکا تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی نرخ بهره را به بیش از ۱.۳۷۵ درصد افزایش می دهد.

159485581020514

به گزارشراتین بورس به نقل از  اف ایکس امپایر، قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۵ میلادی با افت حدود ۱۱ درصدی روبرو شد که به باور بسیاری از تحلیلگران اقتصادی، نگرانی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا برای سومین سال متوالی داشته است.

بر اساس این گزارش فدرال رزرو آمریکا سرانجام در آخرین نشست خود در سال ۲۰۱۵ تصمیم گرفت تا نرخ بهره را برای نخستین بار از سال ۲۰۰۶ افزایش دهد.

به نظر می رسد روند صعودی نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده نیز ادامه یابد ولی مساله اصلی این است که روند افزایش نرخ بهره تا چه حدی خواهد بود و این مساله چه تاثیراتی بر بازار طلا خواهد داشت.

نظرسنجی انجام شده از تحلیلگران اقتصادی و مقام های ارشد فدرال رزرو نشان می دهد که نرخ بهره آمریکا احتمالا تا پایان امسال به بیش از ۱.۳۷۵ درصد خواهد رسید.

در واقع فدرال رزرو امسال ۴ بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد. بر اساس این نظرسنجی نخستین افزایش نرخ بهرهآمریکا در سال جدید طی ماه آوریل اتفاق خواهد افتاد.