سایت طلا : کامرز بانک آلمان در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد که افزایش تدریجی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی موجب تقویت قیمت جهانی خواهد شد و قیمت طلا را به ۱۲۰۰ دلار در هر اونس خواهد رساند.

 

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، در شرایطی که قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۵ میلادی برای سومین سال متوالی با کاهش روبرو شده، تحلیلگران کامرز بانک آلمان بر این باورند که قیمت طلا در سال ۲۰۱۶ میلادی تحت تاثیر افزایش تدریجی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با افزایش روبرو خواهد شد و به ۱۲۰۰ دلار می رسد.

بر اساس این گزارش کامرز بانک آلمان اعلام کرد: پیش بینی می شود با توجه به افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو در اواسط دسامبر قیمت طلا در سال ۲۰۱۶ میلادی عملکرد بهتری نسبت به امسال داشته باشد. گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره، در سال ۲۰۱۵ میلادی فشار زیادی بر قیمت طلا وارد کرده است.

این گزارش افزود: رشد تقاضای آسیا نیز می تواند قیمت طلا را طی سال آینده به سطح ۱۲۰۰ دلار افزایش دهد. قیمت پلاتین و پالادیوم نیز طی سال آینده تحت تاثیر کمبود عرضه قرار خواهد گرفت و با افزایش نسبی روبرو خواهد شد.

به نظر می رسد با افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو در نشست هفته آینده بخش زیادی از فشار وارد شده بر قیمت جهانی طلا از بین خواهد رفت. تقویت ارزش دلار آمریکا نیز طی ماه های اخیر فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

با توجه به اینکه به نظر می رسد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تدریجی خواهد بود قیمت طلا می تواند طی ماه های آینده با افزایش بیشتری روبرو شود. آخرین باری که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را افزایش داد قیمت جهانی طلا ۱۱ درصد افزایش یافته است.

پیش بینی می شود این بار نیز قیمت طلا می تواند تحت تاثیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با رشد نسبی روبرو شود. رشد تقاضای فیزیکی در چین و افت احتمالی شاخص سهام در بازار این کشور می تواند عامل مهمی برای افزایشقیمت طلا در سال ۲۰۱۶ باشد.

ادامه روند صعودی خرید طلا از سوی بانک های مرکزی جهان نیز می تواند بر افزایش قیمت طلا موثر باشد. میانگین قیمت طلا در سه ماه نخست سال آینده به ۱۱۰۰ دلار در سه ماه دوم به ۱۱۲۵ دلار و سه ماه سوم نیز به ۱۱۵۰ دلار خواهد رسید.

گزارش سایت طلا می افزاید، اجرای سیاست های انبساطی پولی از سوی بانک های مرکزی اروپا نیز تاثیر زیادی بر نوساناتقیمت طلا خواهد داشت.

 

لینک ورود به کانال رسمی راتین بورس

https://telegram.me/ratinbourseisfahan