در معاملات دیروز رینگ طلایی بورس کالای ایران ۲۴۹۹ قرارداد آتی سکه معامله شد که در این میان سهم سررسید دی ۴۹ تعداد ۲۰۴ قرارداد ، سررسید اسفند ۹۴ تعداد ۱۳۲ قرارداد ، سررسید اردیبهشت ۹۵ تعداد ۳۹۵ قرارداد و در نهایت سررسید تیر ۹۵ تعداد ۱۷۶۸ قرارداد بود

به گزارش بورس نیوز به نقل از واحد معاملات آتی سکه کارگزاری بانک سامان دیروز یکشنبه مورخ ۱۵/۰۹/۹۴ در بازار معاملاتی قراردادهای آتی سکه در سررسید های مختلف۲۴۹۹ قرارداد معامله شد.

در سررسید معاملاتی دی ۹۴ (GCDY94) ۲۰۴ قرارداد معامله و ۱۴۵۰ موقعیت باز باقی ماند و در نهایت قیمت تسویه این سررسید به ۹۱۸۸۰۸ تومان رسید. معاملات در این سررسید با قیمت ۹۱۷۰۰۰ تومان شروع و با قیمت ۹۱۹۰۰۰ تومان خاتمه یافت. این سررسید با میانگین وزنی قیمت معاملات ۹۱۸۸۰۸ تومان که حاکی از رشد ۰.۱۶ درصدی بود در پایین ترین قیمت معامله ۹۱۵۵۰۰ تومان و در بالاترین قیمت عدد ۹۲۲۰۰۰ تومان را تجربه نمود.

در سررسید معاملاتی اسفند ۹۴ (GCES94 ) ۱۳۲ قرارداد معامله و ۲۴۳۴ موقعیت باز باقی ماند و در نهایت قیمت تسویه این سررسید به ۹۱۹۳۲۹ تومان رسید. معاملات در این سررسید با قیمت ۹۱۷۵۰۰ تومان شروع و با قیمت ۹۲۰۵۰۰ تومان خاتمه یافت. این سررسید با میانگین وزنی قیمت معاملات ۹۱۹۳۲۹ تومان که حاکی از رشد ۰.۱۱درصدی بود در پایین ترین قیمت معامله ۹۱۷۰۰۰ تومان و در بالاترین قیمت عدد ۹۲۱۰۰۰ تومان را تجربه نمود.

در سررسید معاملاتی اردیبهشت ۹۵(GCOR95 ) ۳۹۵ قرارداد معامله و ۴۸۹۹ موقعیت باز باقی ماند و در نهایت قیمت تسویه این سررسید به ۹۲۱۸۲۷ تومان رسید. معاملات در این سررسید با قیمت ۹۲۰۵۰۰ تومان شروع و با قیمت ۹۲۲۵۰۰ تومان خاتمه یافت. این سررسید با میانگین وزنی قیمت معاملات ۹۲۱۸۲۷ تومان که حاکی از رشد ۰.۰۴ درصدی بود در پایین ترین قیمت معامله ۹۲۰۵۰۰ تومان و در بالاترین قیمت عدد ۹۲۳۰۰۰ تومان را تجربه نمود.

در سررسید معاملاتی تیر ۹۵ ((GCTR95 ۱۷۶۸ قرارداد معامله و ۸۱۴۲ موقعیت باز باقی ماند و در نهایت قیمت تسویه­ی این سررسید به ۹۲۶۸۰۴ تومان رسید. معاملات در این سررسید با قیمت ۹۲۶۰۰۰ تومان شروع و با قیمت ۹۲۷۵۰۰ تومان خاتمه یافت. این سررسید با میانگین وزنی قیمت معاملات ۹۲۶۸۰۴ تومان که حاکی از رشد ۰.۰۱ درصدی بود، در پایین ترین قیمت معامله ۹۲۵۰۰۰ تومان و در بالاترین قیمت عدد ۹۲۸۰۰۰ تومان را تجربه نمود.

معامله 2499 قرارداد در رینگ طلایی بورس کالا

نوسانات انس جهانی طلا :

دیروز در بازارهای جهانی، انس تعطیل بود و ۱۰۸۶ دلار باقی ماند

نوسان قیمت دلار :

قیمت دلار دیروز با نوساناتی که داشت در ۳۶۴۱ تومان بسته شد

معامله 2499 قرارداد در رینگ طلایی بورس کالا

اخبار موثر

پس از اعلام نتایج نشستبانک مرکزیاروپا شاخص ارزش دلار روز پنج شنبه با افت ۲ درصدی روبرو شد که این میزان کاهش از سال ۲۰۰۹ میلادی بی سابقه بوده است. اندریو برکلی تحلیلگر ارشد موسسه اوپن هایمر معتقد است افزایشقیمت جهانی طلادر شرایط کنونی موقتی است و کاهش ارزش دلار در برابر یورو عامل اصلی آن بوده است. وی در ادامه تصریح کرد: افزایشقیمت طلاادامه نخواهد یافت و با نزدیک شدن به زمان برگزاری نشستفدرال رزروقیمت طلابار دیگر با کاهش روبرو خواهد شد. کاهش قیمت نفت و عدم افزایش نرخ تورم آمریکا نیز فشار زیادی برقیمت طلاوارد خواهد کرد

میزان حباب :

با توجه به قیمت دلار و انس،قیمت واقعی سکه (ذاتی) ۹۳۴۴۴۴ بود و با توجه به قیمت فعلی، ۱۲۴۴۴ تومان حباب منفی داشت!!

بدانیم که : نرخ حواله های ارزی به خاطر کارمزد، ۵۰ تا ۶۰ تومان گران تر از قیمت بازار آزاد دلار است