۵۰۰۰ تن نفت‌گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقاصد مختلف مورد عرضه قرار گرفتند که عرضه ‌های نفت‌گاز به مقصد پاکستان از مبادی چابهار و زاهدان، به مقصد اقلیم کردستان عراق از مبادی ساری و تبریز و به مقصد افغانستان از مبادی ساری، مشهد و اصفهان بودند.

81600140-6438507

در جریان معاملات روز یکشنبه ۱۳ دی ۹۴، در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران کالاهای آیزوریسایکل پالایش نفت تهران، حلال ۴۰۰، ۴۰۲، ۴۰۶، ۴۱۰ و آیزوریسایکل پالایش نفت اصفهان، حلال ۴۰۲، ۴۰۴، آیزوفید و آیزوریسایکل پالایش نفت تبریز و بنزول واحد کک‌سازی و پالایش قطران زرند در رینگ داخلی عرضه شدند.

به گزارش راتین بورس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در رینگ بین الملل گاز مایع خام پالایش گاز ایلام، نفت کوره ۳۸۰ سانتی استوکس شرکت ملی نفت ایران و ۵۰۰۰ تن نفت‌گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقاصد مختلف مورد عرضه قرار گرفتند که عرضه‌ های نفت‌گاز به مقصد پاکستان از مبادی چابهار و زاهدان، به مقصد اقلیم کردستان عراق از مبادی ساری و تبریز و به مقصد افغانستان از مبادی ساری، مشهد و اصفهان بودند.

کل معاملات صورت گرفته برروی این کالاها و عرضه‌های مازاد معادل ۸،۷۰۷ تن به ارزشی قریب به ۶۶ میلیارد و ۸۷۳ میلیون ریال بود.

همچنین در تابلوی سلف موازی استاندارد برق بازار مشتقه نیز ۲ هزار و ۸۲۶ قرارداد در قالب ۵۶ معامله و معادل ۶۷ هزار۸۲۶ مگاوات ساعت به ارزشی بیش از ۲۳ میلیارد و ۸۲۲ میلیون ریال معامله شد. در آغاز جلسه معاملاتی این روز نمادهای بار‌ پیک، کم‌باری، میان‌باری و بارپایه روزانه ۱۳ بهمن ۹۴ گشایش یافته و در پایان نمادهای بار پیک، کم‌باری، میان‌باری و بارپایه روزانه ۱۷ دی۹۴ متوقف شدند. گفتنی است طی معاملات روز جاری، در سمت عرضه ۴ نیروگاه و در سمت تقاضا ۸ شرکت توزیع نیروی برق حضور داشتند.

همچنین طی جلسه معاملاتی این روز در تابلوی سلف موازی استاندارد نفت کوره بورس انرژی ایران، در مجموع پنج نماد فعال، ۱۵۸ قرارداد با ارزشی قریب به ۱ میلیارد و ۸۸۶ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

در مجموع ارزش کل معاملات بورس انرژی در روز یکشنبه به ۹۲ میلیارد و ۵۸۱ میلیون ریال بالغ شد.

شایان ذکر است در جلسه معاملاتی روز جاری (دوشنبه ۱۴ دی‌ماه ۹۴)، در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، کالاهای برش سنگین، پنتان و نیتروژن پتروشیمی تبریز، حلال ۴۰۲ پالایش نفت کرمانشاه، حلال ۴۰۲ و ۴۱۰ پالایش نفت شیراز و نیتروژن پتروشیمی مبین در رینگ داخلی و نفت‌گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقصد ترکیه از محل انبار نفت تبریز عرضه خواهد شد. عرضه‌های فوق در کنار معاملات مستمر قراردادهای سلف موازی استاندارد برق و نفت کوره در بازار مشتقه بازار روز جاری بورس انرژی را رقم خواهند زد.