شرکت داروسازی فارابی در این تحلیل، بر اساس هدف گذاری های میان مدت و بلند مدت مورد بررسی قرار می گیرد و در هر دو بررسی حرکت قیمت مثبت ارزیابی می شود .

 

 

 

بررسی مهمترین خطوط حمایت و مقاومت سهم :

 

 

 

همچنین انتظار داریم موج اصلاحی به پایان خود نزدیک شده باشد و روند صعودی به سمت اهداف پیشنهادی حرکت کند .

مشروح تحلیل

هدف گذاری بر اساس نسبت های فیبوناچی

تصویر شماره ۱

 

 

 

بر اساس نسبت های فیبو معکوس در نمودار روزانه سهم ، شاهد نسبت های اصلاحی و بازگشتی هستیم که شامل (خط اصلاحی۶۱%و بسط ۱۰۰%) قیمت ۸.۶۶۴-۸.۴۰۸ ریال است. همچنین انتظار داریم موج اصلاحی به پایان خود نزدیک شده باشد و روند صعودی به سمت اهداف پیشنهادی حرکت کند .

سایر مشاهدات : بررسی مهمترین خطوط حمایت و مقاومت سهم 

تصویر شماره ۲

 

 

 

با بررسی مهمترین خطوط حمایت و مقاومت سهم می توان شاهد پر شدن شکاف مهمی در محدوده قیمت حدودا ۸.۵۰۰-۸.۰۰۰ ریال اشاره کرد که اگرچه در خیز بعدی حرکت سهم پرشده است،ولی می تواند همچنان به عنوان یک کانال مهم حمایت و مقاومت محسوب شود .

همچنین به خط شتاب رسم شده هم توجه کنید که در پایین ترین کانال با ریزش سهم برخورد کرده است که در صورت شکست آن انتظار سقوط قیمت را تا اولین محدوده حمایت یعنی ۸.۵۰۰ ریال خواهیم داشت و مقاومت مهم ۹.۵۰۰ ریال نیز در حرکت صعودی قیمت پیش رو ست .

هدفگذاری بر اساس امواج الیوت

تصویر شماره ۳

 

 

 

در بررسی موج شمار، حرکت سهم در میان مدت و بلند مدت در موج سوم قراردارد که می توان آن را مهمترین و موثق ترین موج الیوت دانست به حرکت سهم در برخورد با کانال ها توجه کنید .در کانال کوتاه مدت هنوز از تثبیت وضعیت نزولی خبری نیست و آخرین کندل ایجاد شده در کانال نفوذ کرده است که باید منتظر رفتارهای بعدی سهم باشیم .همچنین دستیابی به هدف قیمت ۹.۵۰۸ ریال به عنوان اولین هدف در بررسی موج شماردور از انتظار نیست .

بررسی زمان ورود و خروج از بازار به کمک اندیکاتور ها

تصویر شماره ۴

 

 

 

زمان مناسب برای خرید و فروش :

 

با توجه به اندیکاتورهای پیرو روند باید تا اطمینان از پایان روند نزولی سهم صبر کرد.همان طور که مشاهده می کنید در بررسی RSI سهم به منطقه اشباع فروش وارد شده است که می تواند زمان مناسبی برای ورود به سهم بعد از توقف و تثبیت آن باشد همچنین MACD نیز سیگنالی صادر نکرده است .ولی به باندهای بولینگر دقت کنید که فاصله زیادی از هم دارند که این خود می تواند نشانه ای پایان روند نزولی و آغازی برای تغییر روند باشد .

 

تحلیلگر:مجید زرین