بر اساس گزارش راتین بورس به نقل از روزنامه جروزالم پست

 

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل اعلام کرد که مذاکرات اخیر بین ایران و اعضای گروه ۱+۵ در ژنو سوییس برای مقامات ایرانی آن گونه که اذعان داشته اند مفید و سازنده بوده است.
 
 نتانیاهو روز گذشته در نشست خبری با رییس جمهور نیجریه در اورشلیم با اذعان به این نکته گفت: ” شنیده ام مقامات ایران دور اخیر گفت و گوهای ژنو را مفید و سازنده خوانده اند. من هم مطمئنم این مذاکرات برای ایران مفید و سازنده بوده چون وقت بیشتری به آنها داده تا پروژه ادامه غنی سازی برای ساخت سلاح هسته ای را ادامه دهند.”
 
نتانیاهو افزود از نظر او مذاکرات زمانی مفید و سازنده خواهد بود که ایران  مجبور شود غنی سازی خود را متوقف کرده و پروژه راکتور آب سنگین اراک که هیچ ارتباطی به برنامه صلح آمیز تولید انرژی هسته ای ایران ندارد، تعطیل کند.
 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه با ادعای اینکه ایران بزرگ ترین حامی تروریسم بین المللی است ، افزود که جلوگیری از دست یابی ایران به سلاح هسته ای مهم ترین اولویت و دغدغه اسراییل و جامعه جهانی است.
 
اظهارات نتانیاهو در حالی بیان می شود که عباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان روز گذشته از ارایه یک پیشنهاد ویژه و جدید ایران به ژخبر داد.
 
عراقچی افزود که زمان رویکرد جدید در روابط ایران و آژانس فرارسیده است و دیدار روز گذشته خود با یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین را بسیار مفید و سازنده خواند.