نماد سایپا تا زمان رفع ابهامات و توضیح مدیران و ارایه اطلاعات زیرمجموعه مهم یعنی سرمایه گذاری سایپا ، بسته خواهد ماند.

به گزارش راتین بورس به نقل از بورس پرس، بعد از تعدیل ۱۵۸ درصدی سود هر سهم سال مالی گذشته سایپا ، نماد این شرکت از ۳۱ اردیبهشت تا کنون بسته و قول مدیرعامل آن مبنی بر بازگشایی نماد قبل از مجمع ۳۱ تیر عملی نشده تا سهامداران این شرکت همچنان محروم از انجام معامله باشند.

براساس این گزارش، با ایرادهایی که سازمان بورس به اطلاعات ارایه مربوط به تعدیل سود مخصوصا” کاهش فروش ۲ هزار میلیارد تومانی و افزایش سود سال مالی قبل وارد کرد، موضوع به سازمان حسابرسی ارجاع داده شد. سپس سازمان بورس یک روز قبل از مجمع اقدام به اعلام مواضع کرد اما مجمع با تقسیم سود ۸ ریالی هر سهم و حاشیه هایی مانند خروج نماینده سازمان بورس و بی توجهی به نکات حسابرس و سازمان بورس برگزار شد.

در این میان ، مدیران “خساپا” توضیحی نداده اند تا ابهامات و سئوالات سازمان بورس و برخی سهامداران باقی بماند و نماد آن همچنان بسته.

اما دیروز یکی از روزنامه ها در تیتر صفحه اول اعلام کرد نماد سایپا بزودی بازگشایی می شود ولی بررسی های بورس پرس نشان می دهد نماد این شرکت تا زمانی که ابهامات مطرح شده ، برطرف نشود بسته خواهد ماند .

چرا که به دلیل اهمیت بندهای گزارش حسابرس به ویژه اثرات عدم تلفیق صورت های مالی شرکت سایپا با سرمایه گذاری کارکنان سایپا و سرمایه گذاری رنا ، باید در درجه اول منتظر ارایه توضیحات و صورت های مالی حسابرسی شده سرمای گذاری سایپا و در درجه دوم اطلاعات سایپا بود .بنابراین تا زمان دریافت اطلاعات  و بررسی های لازم ، نماد “خساپا” متوقف خواهد ماند.

براساس این اطلاعات، “خساپا” که با سرمایه بیش از ۳.۹ هزار میلیارد تومانی برای هر سهم سال مالی اسفند جاری ، ۱۴۱ ریال سود پیش بینی کرده در پایان سه ماه اول سال نه تنها سودی را محقق نکرده بلکه ۲۴ ریال هم شناسایی کرده است. در حالی که طی دوره مشابه سال گذشته ، به ازای هر سهم یک ریال سود محقق شده بود.