قابل توجه:

این مطلب نگاهی خواهد داشت به چند صنعت  و نماد خاص که شاید بتوان به استناد گزارشات هفته  قبل روند معاملاتی این هفته را برای انها پیش بینی نمود و آنها را پیشرو دانست نه گزارشی از کل شرکتهای بورسی وپیش بینی همه آنها

 

اما نگاه این هفته:

برخی معتقدند که بازار در هفته پیش رو تحت تاثیر اخبار متفاوت مالی و اقتصادی قرار خواهد داشت وبا توجه به چشم انداز نسبتا مثبت این اخبار شرایط بهتری را در این هفته شاهد خواهیم بود.

 

اما در مورد شرایط بازار باید اذعان داشت که این روزها بازار در این شرایط نیازمند اخبار مثبت است ،شرایط طور دیگری رقم خورده و باز هم ابهامات در اطراف بازار وجود دارد. بازار نیازمند یک شوک مثبت است که میتواند ثبات نرخ دلار در بازار یا احتمال مصوبه نرخ خوراک ۶۵ درصد فوب برای پتروشیمی ها در مجلس باشد که می تواند برای گروه پتروشیمی بسیار مثبت باشد. پس با توجه به تخفیف ۳۵ درصدی قیمت خوراک شرکتهای پتروشیمی، هفته آینده شاهد تاثیر مثبت این خبر و افزایش تقاضاها در گروه پتروشیمی خواهیم بود.

 

در مورد شاخص نیز میتوان دو فرضیه را بیان کرد عده ای معتقدند که برگشت روز چهارشنبه شاخص به کانال بالای ۲۷۱۰۰ باعث شده تا برخی این حرکت را یک برگشت مجدد مناسب دانسته که میتواند انرژی لازم برای رشد تا۲۷۶۰۰ را فراهم کند.

 

بنابر فرضیه دوم برخی معتقدند شاخص بار دیگر به ۲۶۸۰۰ واحد میرسد وباقدرت هر چه تمام تر به سمت اعداد بالاتر قدم بر میدارد همچنین در حال نزدیک شدن به نمایشگاه بورس هستیم که به نظر نمی رسد روزهای قبل از آن و هنگام  شروع نمایشگاه نمی تواند و نباید منفی باشد.

 

 صفهای سنگین نماد توکاریل را طی هفته آینده نباید فراموش کنیم. این سهم با قیمت ارزنده ای عرضه شد بنابراین انتظار رشد قیمت به محدوده های بالاتر برای این سهم وجود دارد.

 

گروه ساختمانی بدلیل افت قیمتهای اخیر و رسیدن قیمتها به محدوده های مناسب حمایتی پتانسل آن را دارد که در هفته آینده صنعت برتر بازار باشد.” در این گروه سهم هایی همچون آ س پ، ثشرق و ثتران می توانندبیشتر مورد اقبال و توجه قرار گیرند که این ویژگی از P/E مناسب آنها و حمایتهای مناسب سهامداران عمده نشات می گیرد.

 

در معاملات روز سه شنبه – ۵ اردیبهشت ماه – در تالار فلزات بورس کالا، بیش از ۱۶۲ هزار تن محصولات فولادی معامله شد.
به گزارش (ایسنا)، روز سه شنبه تالار فلزات شرکت بورس کالای ایران شاهد معامله بیش از ۱۶۲ هزار تن کالا با ارزشی بالغ بر یک هزار و ۶۵۵ میلیارد ریال بود.

 

در این روز شرکت فولاد خوزستان۱۹ هزار و ۸۶۰ تن شمش بلوم خود را به ارزش ۲۰۹ میلیارد ریال در اختیار خریداران قرار داد که در نتیجه این معاملات قیمت هر کیلو شمش تولیدی این شرکت ۱۰ هزار و ۵۴۰ ریال تعیین شد.

 

شرکت فولاد مبارکه هم انواع ورق گرم و سرد، قلع اندود، گالوانیزه و خارج از گونه خود را در رینگ محصولات صنعتی روی تابلو برد که بر اساس آن قیمت ورق خارج از گونه ۹ هزار و ۱۰۰ ریال، ورق گرم سی ۹ هزار و ۴۷۶ ریال، ورق سرد بی، ۱۰ هزار و ۷۱۹ ریال، ورق گالوانیزه ۱۳ هزار و ۵۰۳ ریال و ورق قلع اندود ۱۲ هزار و ۵۲۶ ریال کشف قیمت شد.

 

فولاد کویر هم دیگر شرکتی بود که با عرضه ۵ هزار و ۶۰ تن سبد میلگرد، ۶۲ میلیارد ریال از کل معاملات روز سه شنبه را به خود اختصاص داد. در این معاملات قیمت سبد میلگرد فولاد کویر ۱۲ هزار و ۲۸۹ ریال تعیین شد.

 

با توجه به ارزنده بودن سهم های بزرگی همچون فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و ملی صنایع مس انتظار داریم طی هفته آینده شاهد افزایش اقبال به این نمادها باشد

 

این روزها افزایش نرخ شکر خرده فروشی در بازار که در برخی از مناطق تهران حتی قیمتهای۲۰۰۰ تومان به گوش میرسد ازیک طرف واز طرف دیگر قیمت معامله شکر در بورس کالا زمزمه تصویب قیمت ۱۳۰۰ تومانی را بار دیگر بر سر زبانها انداخته است

 

با توجه به انتشار گزارشات مناسب برخی نمادهای گروه قندی و انتظار تداوم انتشار گزارشات گروه در هفته بعد که می تواند تعدیل برخی نمادهای این گروه را در پی داشته باشد، صنعت قند نیز توانایی آن را دارد که در هفته آینده صنعت پیشرو بازار سرمایه باشد.

 

شنیده شده حمل و نقل توکا از محل عرضه بخشی از سهام عرضه اولیه شرکت توکاریل با تعدیل عایدی روبرو است و به زودی برای اعمال تعدیل متوقف خواهد شد. همچنین برخی شنیده ها از وجود زمینی بسیار ارزنده در این شرکت حکایت دارد که تلاش هایی برای استفاده بهینه و یا فروش آن در جریان است .بنابراین می توان در این هفته شاهد معاملاتی پر حجمی در این نماد بود.

 

به نظر میرسد در شروع این هفته همچنان با رشد نمادهای سیمانی مواجه باشیم ولی باید در نظرداشت که شروع مرحله دوم طرح هدفمند کردن یارانه ها همه سیمانیها را تحت تاثیر قرار میدهد بنابرای گزینه های بسیار پر ریسکی محسوب میشوند.

 

همچنین در نماد وغدیر نیز در هفته پیش رو با توجه به رشد شرکتهای زیر مجموعه آن نیز شاهد معاملات پر حجمی خواهیم بود.