واقعا بازی جالبی برای آتی تدارک دیده شده و نشان دادن تابلوی با صف خرید و فروش به فعالان اصلا نمیتواند عواقب خوبی داشته باشد. بازار دچار صف فروش به یکباره و قبل از شروع بازار تبدیل به صف خرید میگردد و با اطلاعیه ای که خود متن آن و اعلام ثبت فقط ده قرارداد میتواند به هر فعالی این را برساند که حتما بازار اتی صعودی است و نمیخواهند اجازه دهند این اتفاق حاصل شود.

 

اما ما بایستی به ابعاد مختلف و تاثیر گذار دقت داشته باشیم از جمله صلح سوریه که میتواند اگر فردا اتفاق بیفتد کمی بر بازار ما تاثیر گذار باشد اما در اقتصاد داخلی و نوسانات ارزی ظاهرا نبود دلار میتواند رشد قیمت را در پی داشته باشد و اینکه فعلا تنها راه مبارزه کشور عزیز ما با تحریمها فقط با خرید و فروش طلا امکان پذیر است.

 

در خصوص انس جهانی نیز پس از حرکت ان به سمت ۱۷۰۰ دلار با حمایت خریدارن مواجه شده و هم اکنون در محدوده ۱۷۱۶ دلار قرار دارد و در راه صعود مقاومت ۱۷۲۵ و ۱۷۳۰ را پیش روی خود دارد. البته رسیدن به هدف ۱۷۴۰ برای انس دور از انتظار نخواهد بود.

 

در حال حاضر مجددا با نگاهی به تابلو متوجه خواهیم شد که بازار صف خرید است و بایستی به این صفوف خرید هم مشکوک بود اما اگر قصد خرید دارید و میتوانید خرید کنید حداقل نصف قرارداد خود را بکار گیرید و در چنین بازارهایی پشتوانه برای لاک کردن داشته باشید، همچنین اگر امکان خرید در بازار آتی را نداشتید خرید سکه نقدی پیشنهاد میگردد.

 

قیمت نقدی در محدوده ۱۳۰۰ قرار دارد و سررسید آبان در ۱۴۱۴صف خرید است باید دید امروز کدام یک دنباله رو دیگری خواهند بود نقدی افزایش پیدا میکند با اتی ریزش خواهد داشت!؟

 

اخباری هم بدست امده که در تهران مجددا جو امنیتی در بازار دلار و سکه لحاظ شده و ظاهرا قصد کنترل شدیدی بر بازار را دارند و باید مراقب این اخبار نیز باشیم زیرا حرکات دولت غیر قابل پیش بینی شده و هر لحظه یک خبر یا صحبت میتواند تمام تحلیل ها را از بین ببرد.

کماکان در بازار اتی صبر بهترین گزینه است