بر اساس گزارش راتین بورس به نقل از سنا

 

ا انتشار گزارش‌های ۶ ماهه و تمرکز بر عملکرد محقق شده شرکت‌ها، بازار جو واقع‌بینی، متعادل و در عین حال به دور از هیجان‌زدگی به خود گرفته است.

 
محمودرضا خواجه‌نصیری مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس با بیان مطلب فوق گفت: علاوه‌بر رفتار منطقی خریداران و سرمایه گذاران، عرضه‌های مناسب و خوب ازطرف سهامداران حقیقی به روند نوسانات شکل معقول‌تری داده است تا تهدید و فرصت‌های غیرعادی در بازار حذف شود.
 
وی افزود: از ابتدای آبان ماه جاری، بارها حرکت لیدرها در بازار تغییر کرده و  صنایع مختلف براساس ارزش ذاتی و متناسب با اخبار جدید، در صدر قرار گرفته اند که این حرکت می‌تواند یکی از نشانه‌های بازار عقلایی باشد.
 
خواجه‌نصیری با تأکید بر وجود بازار منطقی و معقول تصریح کرد: بخش قابل توجهی از هیجانات که ناشی از افزایش مستمر در هفته‌های گذشته بود فروکش کرده است، چون سرمایه گذاران دیگر نگران کاهش شدید و ناگهانی قیمت ها بر اثر افزایش بی‌رویه قیمت‌ها نیستند. بنابراین این امکان فراهم می‌شود که سرمایه‌گذاران با تحلیل و  مدیریت سرمایه‌گذاری، برای کسب منفعت بیشتر حرکت کنند.
 
مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس با بیان اینکه هرگاه عقلانیت و تفکر مبتنی‌بر تحلیل افزایش پیدا کند، سرمایه‌گذاران عمیق‌تر به بازار نگاه می‌کنند، خاطرنشان کرد: اگر روند فعلی بازار ادامه پیدا کند، قابلیت پایداری و رشد متعادل در ماه‌های آتی وجود دارد.
 
خواجه‌نصیری در پایان خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران در شرایط کنونی بازار می‌توانند تا حد زیادی در فضای مطمئن و کم‌ریسک معاملات خود را انجام دهند.