مدیرعامل بانک خاورمیانه به شایعه فروش سهام به خارجی ها واکنش نشان داد و اعلام کرد تاکنون هچی توافقی در این مورد صورت نگرفته است.

480374053771749

به گزارش راتین بورس به نقل از بورس پرس، در پی رشد ۱۳ درصدی قیمت سهام بانک خاورمیانه در سه روز کاری اخیر، مدیرعامل این بانک ۴۰۰ میلیارد تومانی حاضر در بورس با ارسال نامه ایی به سازمان بورس به شایعه فروش سهام به خارجی ها واکنش نشان داد.

پرویز عقیلی کرمانی رسما” اعلام کرده است: با توجه به انتشاراتی در بازار سرمایه پیرامون واگذاری سهام این بانک به سرمایه گذاران خارجی ، تاکنون هیچ گونه توافقنامه در مورد واگذاری سهام به سرمایه گذاران خارجی صورت نپذیرفته است و در صورت وقوع چنین رویدادی مراتب از طریق سامانه کدال و سایت بانک به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

این مقام مسئول در جریان نخستین “آنالیست دی” صنعت بانکداری ایران که آذر ماه برگزار شده بود، درباره برنامه افزایش سرمایه بانک خاورمیانه گفته بود: از نظر اصولی نباید اقدام به افزایش سرمایه شود، چرا که در این بانک به عریض و طویل کردن ترازنامه اعتقادی نیست ولی با توجه به رشد حدود سه برابری دلار و کاهش روز بازار سهام همه شرکت ها و بنگاه ها و با توجه به لزوم حضور در عرصه بین المللی ، باید برای تحقق اهداف مدنظر، افزایش سرمایه بانک خاورمیانه طی ۶ ماه آینده عملی شود.

عقیلی در پاسخ به سئوال بورس پرس مبنی بر اینکه آینده بازار سهام و صنعت بانکداری را چگونه ارزیابی می کند و آیا پیش بینی برخی مبنی بر کولاک بانک ها در سال آینده می تواند درست باشد یا خیر؟ توضیح داده بود: به نظر می رسد در سه ماه پایانی سال جاری قیمت ها تغییر کند. چرا که با توجه به حضورم در کنفرانس های بین المللی لندن، فرانفکورت و ژنو و برگزاری جلسات متعدد با سرمایه گذاران خارجی، پیش بینی می کنم ارقام عمده ایی از سرمایه های خارجی وارد کشور شود.

به گفته وی سال ۹۵ سال خوبی برای بورس و بازار سهام خواهد بود و باید بازار اوراق بدهی فعال تری وجود داشته باشد تا قیمت سهام بعد از ورود نقدینگی توسط سرمایه گذاران خارجی بی رویه افزایش نیابد. در مورد صنعت بانکداری هم انتظار کولاک نمی رود و شرایط بورس برای کولاک مهیاتر است. با این همه شاید ۸ بانک که اقدام به تطبیق کرده و سود معقولی داشته باشند بتواننند نیمچه کولاکی کنند.