معاملات بورس تهران در روز یکشنبه ۴ بهمن ماه با تداوم روند رو به رشد شاخص کل و فتح کانال ۶۷ هزار واحدی در همان ساعت اول معاملات پیگیری شد.
IMG16374835

به گزارش راتین بورس به نقل از اقتصادنیوز، معاملات بورس تهران در روز یکشنبه ۴ بهمن ماه با تداوم روند رو به رشد شاخص کل و فتح کانال ۶۷ هزار واحدی در همان ساعت اول معالات پیگیری شد.

امروز شاخص کل تا ساعت ۱۰ صبح به میزان ۶۸۳ واحد رشد کرد تا به این ترتیب نماگر بازار ضمن عبور از محدوده ۶۷ هزار واحدی به عدد ۶۷ هزار و ۶۴۳ واحد برسد.

روند رو به رشد بازار سهام از هفته‌های اخیر و همزمان با نزدیک شدن به زمان اجرای برجام و لغو تحریم‌ها آغاز شد و با ورود نقدینگی تازه از سوی سهامداران و بهبود حجم معاملات بعد از اجرای برجام تداوم یافت. بررسی معاملات بورس تهران در روزهای گذشته نشان می‌دهد عمده تحرکات سهامداران به ویژه حقیقی‌ها در گروه‌های خودرو و بانک در حال رقم خوردن است و نمادهای این گروه جزو سهام پرمعامله و پربیننده هستند.

در حال حاضر معاملات گروه خودرویی، روزبه روز در حال داغ شدن است و عرضه‌های گسترده در این نمادها نیز با تقاضای دو چندان مواجه شده است. در نماد ایران خودرو دیزل تا ساعت ۱۰، حقیقی‌ها ۹۰ درصد خریدار بودند و «خاور» به عنوان سومین نماد با بیشترین حجم معاملات شناخته شد.

در نماد پارس خودرو نیز که در ساعت اول معاملات ۳۸ میلیون سهم دادوستد شده، حقوقی‌ها مشارکت ۳۸ درصدی در خرید داشته‌اند و معامله‌گران حقیقی ۶۲ از سهام «خپارس» را خریداری کرده‌اند.

اخباری که اخیرا در خصوص امضای قرارداد میان شرکت‌های خودروساز ایرانی با شرکت‌های فرانسوی و آلمانی منتشر شده و نیز پیش‌بینی معامله‌گران از عقد قراردادهای بیشتر میان ایران و این کشورها در صنعت خودرو به دنبال سفر رئیس جمهور کشورمان به فرانسه و آنگلا مرکل به ایران موجب اقبال گسترده سهامداران به نمادهای مورد معامله در گروه خودرو شده است.

در گروه بانکی نیز رفع تحریم‌ سوئیفت امید تازه‌ای به سهام بانکی‌ها در بورس بخشیده و سهامداران را به نمادهای این گروه بیش از گذشته متمایل کرده است.
در یک ساعت اول معاملات، نماد فولاد مبارکه، بانک ملت و بانک صادرات بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس گذاشته‌اند و اغلب سهام با روند مثبت قیمتی همراه هستند.