همانگونه که دیروز برای نمودار طلای جهانی پیش بینی افت نموده بودیم این اتفاق در شب گذشته باعث افت قیمت طلای جهانی تا مرز ۱۷۲۰ گردید و این حمایت مجددا باعث رشد قیمت تا ۱۷۲۵ گردیده و هم اکنون در این قیمتها قرار دارد. در تایم یکساعته هنوز وارگرایی مشهود می باشد و اگر سطح ۱۷۲۰ به سمت پایین شکسته شود قمیت طلا تا ۱۷۰۰ دلار قطعا افت خواهد داشت. اما در نمودار تایم ۱۵ دقیقه یک واگرایی مثبت مشاهده میگردد که میتواند قیمت را تا ۱۷۳۰ دلار احتمالا سوق دهد.

 

ظاهار اخبار مثبتی در سطح سیاست خارجی به گوش میرسد و انجام مذاکرات با آژانش و موافقت ایران با بازدید از تاسیسات هسته ای در قالب یک چارچوبی که قبلا هم اعلام شده بوده است خوشبختانه توانسته کمی از التهاب بازار بکاهد و هم اکنون قیمت دلار زیر ۳۰۰۰ هزار تومان و قیمت سکه نقدی زیر ۱۲۰۰ تومان در حال معامله می باشد.

 

افت قیمت سکه نقدی بصورت واکنش به سطح ۱۲۰۰ به جهت مقاومت خریدارن و ریزش تا ۱۱۷۰ در معاملات امروز و فردا قابل پیش بینی می باشد.

 

در نمودار سررسید دیماه دیروز هم پیش بینی شد که در کف قیمت بازگشایی خرید کنید و با نوسان مختصر خارج شوید و امکان گرفتن نوسان مختصری وجود داشت اما بازار خسته کننده شده و برای روزهای اتی بایستی به یک سمت مشخص حرکت نماید

 

برای امروز میتوان شاهد اتفاقات جالبی در اتی بود و سطوح مهم با گپ شکسته شوند، همانگونه که در نمودار مشخص است سطح ۱۲۸۸ برای جندین مرتبه از افت قیمت جلوگیری نموده است و حتی در تایم یکساعته نیز نمودار RSI به خط روند صعودی خود برخورد نموده و اگر این سطوح امروز شکسته شوند سیگنال فروش با هدف ۱۱۴۰ خواهیم داشت.

 

البته در این مسیر سررسید دیماه حمایت های مهم ۱۲۳۰ و ۱۲۱۰ و ۱۱۹۳ را پیش روی خواهد داشت

 

توجه داشته باشید که برای ایجاد موقعیت خرید یا فروش باید قدرت در یک سمت وجود داشته باشد برای امروز اگر قیمت حمایتهای مورد نظر را شکست به سمت پایین فروش ایجاد نماید و با نوسان بدست آمده حتما خارج شوید. تثبیت زیر۱۳۰۰ و ۱۲۸۸ سیگنال فروش و تثبیت بالای ۱۳۰۰ سیگنال خرید با هدف ۱۳۱۸ خواهد داشت