امروز با توجه به رشد چند دلاری طلای جهانی کمی بازار در ابتدا مثبت نشان میدهد و  البته اگر دلایل فقط برای سبز شدن قیمت امروز سکه نقدی این رشد مختصر چند دلاری باشد باید دید که اگر سطح ۱۷۱۸دلار به سمت پایین شکسته شود قیمت تا ۱۷۱۳ دلار نیز در هر انس افت خواهد نمود.

 

کندل ساخته شده در بالای میانگین های متحرک دیروز سررسید دیماه به مقاومت مهم ۲۳.۶ فیبوناچی در ۱۲۶۲ برخورود نمود و به دلیل ایجاد شرایط اشباع خرید نتوانست از قیمت عبور نماید. اگر بخواهیم بر اساس این فیبوناچی برای روزهای آنیده تصمیم گیری کنیم قیمت سررسید برای صعودی میتواند با عبور از این مقاومت تا مقاومت ۳۸.۲ درصد یعنی قیمت ۱۳۶۴ نیز حرکت نماید. اما اگر امروز قیمت از این مقاومت عبور نکند و کندل برگشتی بسازد احتمالا شاهد موج نزولی ۵الیوت خواهیم بود، پس منتظر خواهیم ماند.

 

 

اما در نمودار یکساعته این سررسید همانگونه که شاهدیم گپ های مختلف روند بازار را بسیار پیچیده نموده است و برای امروز اگر قیمت به زیر ۱۲۳۹  و ۱۲۳۶ رسید میتواند موقعیت فروش با هدف ۱۲۲۴ و نهایت ۱۲۲۲ داشته باشد و یا حتی اگر در این قیمتهای هدف اعلام شده بازگشایی گردید و حمایت شد خرید با هدف ۱۲۴۰ و ۱۲۴۵ انجام گردد

اگر هم در ابتدای بازار قیمت از مقاومت ۱۲۴۰ عبور نمود با هدف قله دیروز سیگنال خرید خواهیم داشت