در جریان معاملات روز شنبه ۳ بهمن ۹۴، در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران کالاهای متانول پتروشیمی زاگرس در رینگ داخلی و در رینگ بین‌الملل ۳ هزار تن گاز مایع پالایش نفت آبادان به مقصد پاکستان مورد عرضه قرار گرفتند که کل معاملات صورت گرفته برروی این کالاها و عرضه‌های مازاد معادل ۳۷۰۰ تن به ارزشی قریب به ۳۱ میلیارد و ۷۹۸ میلیون ریال بود.

Sena-unnamed

به گزارشراتین بورس به نقل از سنا، طی جلسه معاملاتی نخستین روز هفته در تابلوی سلف موازی استاندارد نفت کوره بورس انرژی، در مجموع پنج نماد فعال، ۱۵۵۵ قرارداد جمعاً به میزان بیش از ۱۸ میلیارد و ۶۳۸ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

در این روز همچنین در تابلوی سلف موازی استاندارد برق بازار مشتقه ۲۱۴۳ قرارداد در قالب ۳۷ معامله و معادل ۵۱ هزار و ۴۳۲ مگاوات ساعت به ارزشی بالغ بر ۱۷ میلیارد و ۴۸۷ میلیون ریال معامله شد. همچنین در آغاز جلسه معاملاتی این روز نمادهای بار پیک، کم باری، میان باری و بارپایه روزانه ۱ اسفند ۹۴ و ۲ اسفند ۹۴ و ۳ اسفند ۹۴ گشایش یافته و در پایان نمادهای بار پیک، کم باری، میان باری و بارپایه روزانه ۷ بهمن ۹۴ متوقف شدند.

در مجموع ارزش کل معاملات این روز بورس انرژی ایران به ۶۷ میلیارد و ۹۲۲ میلیون بالغ شد.

شایان ذکر است در جلسه معاملاتی روز کاری جاری (یکشنبه ۴ بهمن ماه ۹۴)، در کنار معاملات مداوم قراردادهای سلف موازی استاندارد برق و نفت کوره در بازار مشتقه، کالاهای آیزوریسایکل، حلال ۴۰۰، حلال ۴۰۲، حلال ۴۰۶ و حلال ۴۱۰ پالایش نفت اصفهان، آیزوریسایکل، آیزوفید، حلال ۴۰۲ و حلال ۴۰۴ پالایش نفت تبریز و حلال ۴۰۲ و حلال ۴۱۰ پالایش نفت شیراز در رینگ داخلی و در رینگ بین‌الملل گاز مایع خام پالایش گاز ایلام و نفت گاز(گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از مبادی تبریز، ساری، زاهدان، چابهار، اصفهان و مشهد و به مقاصد افغانستان، پاکستان، اقلیم کردستان عراق و ترکیه عرضه خواهند شد.