در معاملات دیروز رینگ طلایی بورس کالای ایران ۵۶۸۷ قرارداد آتی سکه معامله شد که در این میان سهم سررسید دی ۴۹ تعداد ۳۰۱ قرارداد ، سررسید اسفند ۹۴ تعداد ۱۳۵ قرارداد ، سررسید اردیبهشت ۹۵ تعداد ۸۵۲ قرارداد و در نهایت سررسید تیر ۹۵ تعداد ۴۴۲۶ قرارداد بود

به گزارش راتین بورس به نقل ازواحد معاملات آتی سکه کارگزاری بانک سامان دیروز دوشنبه مورخ ۰۷/۱۰/۹۴ در بازار معاملاتی قراردادهای آتی سکه در سررسید های مختلف۵۶۸۷ قرارداد معامله شد.

در سررسید معاملاتی دی ۹۴ (GCDY94) ۳۰۱ قرارداد معامله و ۱۰۹۱ موقعیت باز باقی ماند و در نهایت قیمت تسویه این سررسید به ۹۳۶۴۳۶ تومان رسید. معاملات در این سررسید با قیمت ۹۴۰۰۰۰ تومان شروع و با قیمت ۹۳۵۰۰۰ تومان خاتمه یافت. این سررسید با میانگین وزنی قیمت معاملات ۹۳۶۴۳۶ تومان که حاکی از افت ۰.۵۴- درصدی بود در پایین ترین قیمت معامله ۹۳۴۵۰۰ تومان و در بالاترین قیمت عدد ۹۴۰۰۰۰ تومان را تجربه نمود.

در سررسید معاملاتی اسفند ۹۴ (GCES94 ) ۱۳۵ قرارداد معامله و ۲۳۱۹ موقعیت باز باقی ماند و در نهایت قیمت تسویه این سررسید به ۹۳۶۳۹۶ تومان رسید. معاملات در این سررسید با قیمت ۹۳۹۰۰۰ تومان شروع و با قیمت ۹۳۵۰۰۰ تومان خاتمه یافت. این سررسید با میانگین وزنی قیمت معاملات ۹۳۶۳۹۶ تومان که حاکی از افت ۰.۶- درصدی بود در پایین ترین قیمت معامله ۹۳۵۰۰۰ تومان و در بالاترین قیمت عدد ۹۳۹۰۰۰ تومان را تجربه نمود.

در سررسید معاملاتی اردیبهشت ۹۵(GCOR95 ) ۸۵۲ قرارداد معامله و ۳۴۶۳ موقعیت باز باقی ماند و در نهایت قیمت تسویه این سررسید به ۹۳۶۸۳۵ تومان رسید. معاملات در این سررسید با قیمت ۹۴۰۰۰۰ تومان شروع و با قیمت ۹۳۵۵۰۰ تومان خاتمه یافت. این سررسید با میانگین وزنی قیمت معاملات ۹۳۶۸۳۵ تومان که حاکی از افت ۰.۶۵- درصدی بود در پایین ترین قیمت معامله ۹۳۵۰۰۰ تومان و در بالاترین قیمت عدد ۹۴۱۰۰۰ تومان را تجربه نمود.

در سررسید معاملاتی تیر ۹۵ ((GCTR95 ۴۴۲۶ قرارداد معامله و ۱۱۲۰۳ موقعیت باز باقی ماند و در نهایت قیمت تسویه­ی این سررسید به ۹۳۹۶۰۶ تومان رسید. معاملات در این سررسید با قیمت ۹۴۲۰۰۰ تومان شروع و با قیمت ۹۳۸۵۰۰ تومان خاتمه یافت. این سررسید با میانگین وزنی قیمت معاملات ۹۳۹۶۰۶ تومان که حاکی از افت ۰.۷۶- درصدی بود، در پایین ترین قیمت معامله ۹۳۸۰۰۰ تومان و در بالاترین قیمت عدد ۹۴۳۰۰۰ تومان را تجربه نمود.

معامله 5687 قرارداد در رینگ طلایی بورس کالا

نوسانات انس جهانی طلا :

قیمت جهانی طلا هفته جدید را با کاهش شروع کرده و با ۸ دلار کاهش در قیمت ۱۰۶۸ دلار بسته شد

نوسان قیمت دلار :

قیمت دلار نوسانات اندکی را تجربه کرد و در نهایت بدون تغییر در ۳۶۶۵ تومان بسته شد

معامله 5687 قرارداد در رینگ طلایی بورس کالا

اخبار موثر

تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری سی ام سی مارکتس تاکید کرد: انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا بیشترین تاثیر را بر روند قیمت جهانی طلا در روزهای نخست سال ۲۰۱۶ میلادی خواهد داشت. وی تصریح کرد: روند نوسانات ارزش دلار آمریکا وسیاستهای پولیفدرال رزرومی تواند تاثیر زیادی برقیمت جهانی طلاو تصمیم سرمایه گذاران بین المللی برای سرمایه گذاری در این بازار داشته باشد. اسپونر گفت:قیمت طلادر کوتاه مدت بین ۱۰۶۰ تا ۱۰۷۸ دلار در هر اونس در نوسان خواهد بود

میزان حباب :

با توجه به قیمت دلار و انس،قیمت واقعی سکه (ذاتی) ۹۲۸۳۲۲ بود و با توجه به قیمت فعلی، ۶۶۸۷ تومان حباب داشت!!

بدانیم که : عیار طلای معامله شده در بازارهای جهانی یا اونس ۲۴ و عیار سکه بهار آزادی ۲۱.۶ است و با تقسیم عدد ۲۱.۶ بر ۲۴ عدد ۰،۹۰۰ به دست می‌آید و پس از ضرب عدد حاصل در وزن انواع سکه یعنی تمام بهار آزادی، نیم و یا ربع بهار آزادی قیمت واقعی آنها به دست می‌آید