من میخوام بهترین محصول آموزش تحلیل تکنیکال را به شما معرفی کنم
چرا بهترین محصول؟

من برای شما ۸ ویژگی برتر این محصول را خواهم گفت:

۱.مطالب گفته شده در این محصول مثل الگوهای شمعی و تحلیل زمانی، از بروزترین مطالب تحلیلی دنیا استفاده شده است

۲.این محصول در همه بازارها کاربرد دارد مثل بورس فارکس طلا ارزهای دیجیتال یعنی شما میتونید با یادگیری مطالب این بسته در نمودار بازارهای گفته شده به راحتی تحلیل تکنیکال را انجام بدید

۳.برای همه مطالب آموزشی مثالهایی از بازارهای مختلف برای یادگیری حرفه ای شما نشان داده شده

۴.چون این محصول توسط استاید با سابقه تدریس می شود مطالب آموزشی در عین جامع بودن، ساده و قابل فهم برای شما بیان شده است

۵. با خرید این محصول شما عضو گروه  دانشپذیران ما خواهید شد و مادام العمر از پشتیبانی اساتید ما بهره مند می شوید

۶. این بسته را علاوه بر محصول دانلودی میتوانید بصورت فیزیکی با هدایای ویژه هم تهیه کنید

۷.منابع تدریس شده در این محصول از منابع آموزشی معتبر دنیا تهیه شده و سرفصل های آن در بحث تکنیکال استاندارد می باشد

۸. کیفیت محتوای ویدیو ها برای آموزش بهتر در بالاترین کیفیت ویدیوهای آموزشی ایران است.

تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال یا Technical analysis یکی از انواع تحلیل‌های بازارهای بورس اوراق بهادر و کالا، بازار ارز، سکه و فارکس محسوب می‌شود. هرچند ریشه این نوع تحلیل به قرون ۱۷ و ۱۸ میلادی باز می‌گردد، اما امروزه همه دنیا آن را با نام چارلز داو، روزنامه‌نگار معروف آمریکایی و بنیان‌گذار مهم‌ترین روزنامه اقتصادی-سیاسی جهان یعنی وال استریت ژورنال و طراح شاخص میانگین صنعتی داوجونز می‌شناسند.

داو برای اولین بار با تشکیل نمودارهای قیمت و تحلیل و بررسی آن‌ها توانست این نوع تحلیل را به شکل مورد استفاده امروزی تبدیل کند. هرچند بسیاری افراد جان مورفی را پدر علم تحلیل تکنیکال می‌دانند، اما خود او در مقدمه کتاب معروفش با نام «تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه»، چارلزداو را به عنوان پدر این علم یاد می‌کند.

نکته کلیدی در این نوع تحلیل، «رفتار بازار» است. در قالب یک تعریف ساده می‌توان گفت در روش تحلیل تکنیکال، تحلیل‌گر با بررسی آنچه در گذشته بازار رخ داده است، آینده آن را پیش‌بینی می‌کند. در حال حاضر آمارها نشان می‌دهد که تحلیل تکنیکال یکی از پرکاربردترین روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها توسط معامله‌گران بازار بزرگ فارکس با گردش مالی در حدود ۵ تریلیون دلار در روز است.

ویدئوی معرفی تحلیل تکنیکال

 • مقایسه تحلیل تکنیکال با دیگر روش‌ها
 • مقایسه تحلیل تکنیکال با دیگر روش‌های تحلیلی بورس

  • تحلیل تکنیکال با انواع معاملات در بازارها سازگار است. برای این نوع تحلیل بازار استثنائی وجود ندارد و اصول آن در همه عرصه‌های معاملاتی قابل انجام است.
  • حجم اطلاعات در این روش نسبت به دیگر روش‌ها مثل فاندامنتال بسیار کمتر است. در دیگر روش‌ها مثل فاندامنتال شما با داده‌های زیادی از جمله صورت‌های مالی، وضعیت صنعت، عملکرد رقبا، چشم‌انداز اقتصادی و غیره سروکار دارید. بنابراین یک تحلیل‌گر تکنیکال می‌تواند به بازارهای مختلف سوئیچ کند اما این مسئله در روش دیگر مشکل به نظر می‌رسد.
  • تحلیل تکنیکی به زمان خاصی محدود نیست. این خود تحلیل‌گر است که مشخص می‌کند قصد پیش‌بینی چه بازه زمانی را دارد. کوتاه‌مدت، میان‌مدت و یا بلندمدت. این موضوع یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های این نوع تحلیل نسبت به دیگر روش‌ها به شمار می‌رود.

  از دیگر مزایای تحلیل تکنیکال نسبت به دیگر تحلیل‌های موجود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در لحظات بحرانی تغییرات بازار یک تحلیل‌گر تکنیکال آرامش بیشتری نسبت به دیگر تحلیل‌گر‌ها دارد.
  • این نوع تحلیل هزینه کمتری نسبت به تحلیل‌های دیگر معمول در بازار دارد.
  • دوره آموزشی برای یادگیری این تخصص، کوتاه‌تر از سایر روش‌ها است.
 • اهداف تحلیل تکنیکال
 • اهداف تحلیل تکنیکال در بازار بورس

  • پیش‌بینی آینده بازار و سهام: از ویژگی‌های اصلی بازار بورس، تغییرات ناگهانی آن است. اما متخصصان این حوزه معتقدند این تغییرات هرچند سریع رخ می‌دهد، اما قبل از وقوع نشانه‌هایی دارد که آن‌ها را قابل پیش‌بینی می‌کند. این موضوع می‌تواند سهام‌داران را در هرگونه تصمیم‌گیری راهنمایی کند.
  • مشخص کردن بهترین زمان برای خرید و فروش سهام: نمودارهای مختلف می‌تواند نمایانگر آن باشد که بازار در حال حاضر در چه مسیری قرار گرفته است، آیا زمان عرضه است یا تقاضا؟ آیا اکنون زمان خرید سهام است و یا فروش آن؟
  • مشخص کردن گذشته سهام مورد نظر: تحلیل تکنیکال برای سهامی که قصد خرید آن را دارید، اطلاعات خوبی از روند آن به شما خواهد داد. برای مثال سابقه سهام نشان می‌دهد که آیا این سهام دوران رشد خود را طی کرده و در حال حاضر روند افت خود را می‌گذراند یا بالعکس. این موضوع طبیعتاً به تصمیم‌گیری بهتر شما در خصوص خرید سهام مورد نظرتان کمک خواهد کرد.
 • چرا از تحلیل تکنیکال ؟
 • چگونه از تحلیل تکنیکال در بازار بورس استفاده می‌شود؟

  هدف از استفاده از این تحلیل در بازار پر پیچ و خم بورس، پیش‌بینی بازار از کوتاه مدت تا بلندمدت است. چراکه برخلاف روش تحلیل فاندامنتال که دید بلندمدتی به سهام و بازار آن دارد و معتقد است که اوراق بهادار دارای ارزشی ذاتی و بنیادی است و قیمت‌ها در بلندمدت به سمت این ارزش ذاتی میل می‌کنند، در این نوع تحلیل، از داده‌های خود بازار (Market data) برای هرگونه پیش‌بینی قیمت‌ها استفاده می‌شود. داده‌های بازار عبارتست از هرگونه تحرک قیمت‌های سهام، شاخص بازار، حجم سهام معامله شده و غیره که می‌تواند مانند چراغ راهی برای تصمیم‌گیری‌های آینده عمل کند.

  جزء جدا نشدنی تحلیل تکنیکال، نمودارها، اندیکاتورها و خطوط مختلف هستند. بررسی آنها به تحلیل‌گر کمک می‌کند تا بر اساس نمودارها، روند فعالیت‌ها و جهت حرکت آن را مشاهده کرده و برای آینده تصمیم‌گیری کند. از طرفی الگوهایی که قبلاً ترسیم شده است برای این افراد بسیار مهم است، چراکه تحلیل‌گران تکنیکال معتقدند تاریخ تکرار می‌شود و چنان‌چه در گذشته عاملی بر روند قیمت‌ها تأثیرگذار بوده است، این اتفاق می‌تواند در آینده هم تکرار بشود و این مسائل در پیش‌بینی آن‌ها را یاری می‌کند.

  بارون روثشیلد (Baron Rothschild) یک نجیب‌زاده انگلیسی که در قرن ۱۸ میلادی می‌زیست و یک سخن مشهور دارد: زمان خرید وقتیست که خون در خیابان‌ها جاریست!

  این جمله، اهمیت استراتژی سرمایه‌گذاری معکوس را می‌رساند، تفکری که معتقد است وقتی بدترین اتفاقات در بازار رخ می‌دهد، فرصت‌های بهتری برای کسب سود به وجود می‌آید.

  بیشتر مردم، فقط به دنبال این هستند که دارایی‌های در حال رشد را وارد سبد دارایی خود کنند، اما همانطور که وارن بافت می‌گوید در بازار سهام برای چیزی که همه افراد روی آن خوش‌بین هستند بهای زیادی می‌پردازید! زمانی که دیگران حریص هستند ترسو باشید و زمانی که دیگران ترسو هستند حریص به عبارت دیگر، اگر همه افراد موافق تصمیم سرمایه‌گذاری شما هستند و دارایی را می‌خرید که همه نسبت به رشد آن خوش‌بین هستند، به احتمال قوی آن مورد، تصمیم سرمایه‌گذاری خوبی نخواهد بود.

  بسته منطق معکوس؛ جامع ترین و کاملترین منبع دانش سرمایه گذاری در بورس

  در بسته آموزش منطق معکوس تمامی آنچه را که لازم است در مورد بورس بدانید خواهید یافت و بر خلاف عمده مطالب جسته و گریخته در اینترنت، این دوره جز کاملترین و جامع ترین از تحلیل تابلوخوانی و تکنکیال است. مطالب و دانستنی ها را به صورت طبقه بندی شده و به شیوه ای ساده آموزش خواهید دید.

  قانون ۱: وقتی روزنامه‌ها و اخبار به آن موضوع پرداختند، همه‌چیز را تمام‌شده بدانید.
  قانون ۲: وقتی همه در حال فروش هستند شما بخرید و وقتی در حال خرید هستند شما بفروشید.
  قانون ۳: زمانی که درآمد افراد به حباب قیمت بستگی داشته باشد، هیچ‌کس به وجود حباب اذعان نخواهد کرد.
  قانون ۴: هیچ‌گاه هیچ توصیه‌ای را جدی نگیرید. بازدهی از بازار فقط زمانی حاصل می‌شود که تحلیل و تحقیق درستی انجام داده باشید.
  قانون ۵: چیزی که برای شما واضح است را دیگران درک نخواهند کرد.
  اگر شما استراتژی معاملاتی معکوس را برای انجام معاملات خود در پیش دارید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید افراد دیگر در بازار این دیدگاه شما را درک کنند. چراکه مدت‌زمانی طول می‌کشد تا به خروجی موردنظرتان برسید و از استراتژی معاملاتی خود بازدهی کسب نمایید.

  نمونه ویدیوهای بسته آموزشی منطق معکوس

  ۱- این ویدیوها در بالاترین کیفیت تصویری برای شما تهیه شده است
  ۲- برای هر دانشپذیر یک دوره آموزش کامل ارسال خواهد شد
  ۳- تعداد ویدیوهای این محصول ۳۲ عدد می باشد
  ۴- زمان ویدیوها ۱۹ ساعت است
  ۵- دوره ها بصورت جامع و کامل از صفر تا صد است
  ۶- حتما ویدیو نمونه اموزشی را ببینید تا با کیفیت آن آشنا شوید

  • مدرس دوره مهندس حمزه کریمی
  • بنیانگذار و مدیریت آکادمی راتین بورس از سال ۱۳۸۹
  • کارشناس بازار سرمایه در رسانه ملی (شبکه ایران کالا)
  • مدرس و تحلیلگر تکنیکال بازار سرمایه ایران
  • مدرس و معامله گر بازارهای مالی بین المللی
  • مربی مورد تایید سازمان آموزش فنی و حرفه ای
  • مدرس مورد تایید کمیته راهبری آموزش بازار سرمایه
  • مدرس بیش از ۱۰۰ دوره آموزش حرفه ای بورس طی ۱۰ سال گذشته
  • منتخب یکصد مدرس مطرح کشور در اول گردهمایی دانشگاه الزهرا تهران ۱۳۹۸
  • دارای دانشنامه از دانشگاه علوم اقتصادی تهران در دوره عالی مدیریت سرمایه گذاری

  هدف از تهیه این دوره آموزشی

  هدف از تهیه این بسته آموزشی گسترش فرهنگ آموزش بورس برای همه مردم کشور عزیزمان ایران است تا بتوانند با آموزش صحیح در این بازار به کسب سود بپردازند و از رفتارهای هیچانی پرهیز کنند

  تفاوت این دوره مجازی با دیگر دوره ها

  آنچه باعث تمایز این دوره با دیگر دورها می باشد انتقال تجربیات ۱۰ ساله تریدی مدرس به دانشپذیران آن می باشد
  همچنین در این دوره سعی شده است که با مثالهای بسیار زیاد در بازارهای مختلف از جمله بورس سهام طلا فارکس و ارز دیجیتال دانشپذیر با تحلیل بهتر ارتباط برقرار کند
  پیشتیبانی نامحدود دانشپذیران در آموزش و بازار پس از این دوره نیز از مزایای آن می باشد

  شما در پایان این دوره در چه سطحی قرار خواهید گرفت:

  میتوانید در همه بازارهای سرمایه ای از جمله بورس سهام طلا فارکس و ارز دیجیتال که دارای چارت و نمودار باشد به راحتی سود کنید البته با تمرین زیاد و مسلط شدن بر هر بازار مدنظر

  دوره مناسب چه کسانی هست

  کلیه‌ی افرادی که می‌خواهند وارد بازارهای سرمایه ای از جمله بورس سهام طلا فارکس و ارز دیجیتال شوند و اطلاعات تکنیکال را ندارند.

  • کلیه‌ی افرادی که با اطلاعات کم مشغول به خرید و فروش در بازارهای سرمایه ای  شده‌اند
  • افراد جدی و مصمم در سرمایه گذاری سودآور در بورس سهام طلا فارکس و ارز دیجیتال
  • سرمایه گذاران سطح متوسط که می خواهند عملکرد خود را بهبود بخشند و به دانش قوی از تجزیه و تحلیل نمودار، تحلیل تکنیکال، مدیریت سبد و ریسک دست یابند.
  • کلیه‌ی افرادی که کلاس‌های مختلفی رفته‌اند اما هنوز تحلیل گری را نمی دانند!

  مسیر ارتباطی با راتین بورس

  برای ارتباط با راتین بورس و عضویت در گروه های پرسش پاسخ و بررسی بازار و همچنین شرکت در جلسات هفتگی راتین بورس بصورت حضوری و آنلاین از طریق راههای زیر با ما در ارتباط باشید:

  فراموش نکنید که عوامل مختلفی بر روی این تحلیل تأثیر خواهد گذاشت. از طرفی همان‌طور که گفته شد، آموزش آن در زمان کوتاه‌تر و با سرعت بیشتری نسبت به دیگر روش‌ها انجام می‌شود و همین موضوع این تخصص را از دیگر رقبای خود متمایز می‌کند. بنابراین اگر شما قصد حضور در دنیای تالار شیشه‌ای بورس را دارید، آموزش تحلیل تکنیکال یکی از ضروری‌ترین آموزش‌ها برای شما به حساب می‌آید.

  ما در مؤسسه آموزشی راتین بورس هدف اصلی خود را همراهی مشتریانمان در کشف توانایی‌هایشان برای فعالیت در بازار بورس و کمک به ایشان در حفظ سرمایه‌شان در گام نخست و کسب سود معقول در درجه بعدی تعریف کرده و برای تحقق این هدف آموزش تحلیل تکنیکال را به‌عنوان اصلی‌ترین دوره آموزشی در بازار بورس، به‌صورت آنلاین برگزار کرده‌ایم تا بتوانیم بدون محدودیت‌های مکانی و جغرافیایی خاصی همچنان تحلیل‌گرانی حرفه‌ای با توانایی معاملاتی بالا را روانه بازار بورس کنیم.

  پیش نیاز دوره منطق معکوس، دوره آموزش سایت TSETMS و تابلو خوانی می باشد که شامل مباحث آموزشی تکنیکال از مبتدی تا تحلیل‌گری حرفه‌ای بصورت جامع و کامل می‌باشد.

  Heading Text

  ویدیو آنباکس بهترین محصول آموزش تحلیل تکنیکال ایران را ببینید

  تحلیل تکنیکال چیست؟

  یکی از انواع روش‌های تحلیل بازار بورس، روش تحلیل تکنیکال است. در این روش تحلیل‌گر با استفاده از روند نمودارها و بررسی آنچه تا کنون در بازار سهام رخ داده است، آینده آن را پیش‎بینی می‌کند. در واقع در این نوع از تحلیل، رفتار بازار مهم‌ترین نقش را در تصمیم‌گیری‌ها ایفا می‎کند.

  تحلیل تکنیکال چه کاربردهایی دارد؟

  علاوه‌بر استفاده از این نوع تحلیل در بورس، می‎توان از تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتال، بازار فارکس، بازار ارز و سکه و طلا و حتی بازارهای دیگر نظیر مسکن و دیگر کالاها نیز استفاده نمود.

  اصول اصلی تحلیل تکنیکال چیست؟

  اولاً تحلیلگران تکنیکال معتقدند قیمت برای آنان کافیست و همه آنچه بر قیمت تأثیرگذار است در خود آن لحاظ شده است. دوماً افزایش یا کاهش قیمت در صورت عدم وقوع شرایط خاص، طبق روند خود به جلو می‌روند و سوم تاریخ در بازار تکرار می‎شود. این سه اصل از اساسی‎ترین موارد تحلیل تکنیکال به شمار می‌روند.

  چرا باید تحلیل تکنیکال یاد بگیریم؟

  ورود به دنیای بورس و بازارهای مشابه نیازمند یادگیری روش‎های تحلیلی برای برخورد با شرایط مختلف است. این مسئله به کاهش ریسک سرمایه‌گذاری شما تا حد زیادی کمک خواهد کرد. گفته می‌شود که یک تحلیل‌گر تکنیکال در مقابل تغییرات و نوسانات بازار تا حد زیادی آماده است.

  تحلیل تکنیکال چگونه مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

  در صورت تشکیل نمودارهای اصولی و بررسی آن‌ها می‌توان از اطلاعات یک تحلیل تکنیکال علمی همراه با تجربه، در بررسی روند قیمت سهام در بورس، بهترین زمان خرید و فروش و آگاهی از آینده بازار کمک گرفت. به طور کلی انتخاب مسیر سرمایه‌گذاری در بازه‌های زمانی مختلف از موارد استفاده این نوع تحلیل به حساب می‌آیند.

  مهم‌ترین تفاوت بین تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال چیست؟

  هرچند که این دو نوع تحلیل مثل دو بال برای موفقیت‎های مالی شما عمل می‎کنند، اما تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که بنظر می‎رسد مهم‎ترین آن‎ها حجم کمتر اطلاعات و یادگیری آسان‌تر تحلیل تکنیکال نسبت به تحلیل بنیادی است. موضوعی که آن را به یکی از پرطرفدارترین دوره‌های تحلیلی تبدیل کرده است.

  آیا محتوای دوره آموزشی حضوری با آنلاین متفاوت است؟

  خیر. نه تنها محتوای آموزش مجازی با حضوری متفاوت نخواهد بود بلکه مزایای موجود در روش آنلاین از جمله صرفه‌جویی در زمان، انعطاف‌پذیری بالاتر و بهره‌وری بیشتر کلاس آموزشی مخاطبان ما را به انتخاب نوع مجازی یادگیری سوق داده است.

  نظرات دانش پذیران

  آقای مهرداد

  ضمن تشکر بسیار زیاد از بابت این دوره فوق العاده، سرفصل بندی هوشمندانه رئوس مطالب، آموزش گام به گام و واقعا استاندارد مرحله به مرحله کار و قدرت انتقال عالی مفاهیم به دانش‌پذیران، مایلم عرض کنم چقدر خوشحالم از آشنایی با شما و موسسه منظم، وزین و دانش‌محور راتین بورس. هر جلسه درس شما باعث می‌شودچقدر کم می‌دانستم.

  خانم راضیه رجایی

  پیشرفت و علاقه‌ام را به سرمایه‌گذاری در بورس را مدیون تلاش‌ های شما استاد فداکار و دلسوز هستم و از شما برای آموزش خوب و راهنمایی‌های همیشگی‌تان سپاسگزارم. امیدوارم این فرصت را داشته باشم که در دوره‌های آموزشی آتی که برگزار می‌کنید نیز شرکت کنم.

  Open chat
  سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟