همچنان بازار اتی سکه یکطرفه است و در واکنش به این حرکت بازار شاهد شکل گیری صف فروش در دو روز معاملاتی قبل بودیم و کماکان منتظر اعلامیه جدید بورس کالا در خصوص برداشتن عدم امکان خرید هستیم

 

تاکنون خبر موثقی مبنی بر بازگشایی خرید ارائه نشده ولی رئیس اداره بورس‌ها و بازار‌های سازمان بورس اعلام نموده که برنامه ای برای توقف معاملات بورس اتی سکه نداریم که این میتواند جای خوشحالی داشته باشد.

 

برای امروز در سررسید آبان حمایت اعلام شده در ۱۳۹۰ را متصور هستیم که در صورت شکسته شدن این حمایت تا کف و صف فروش در ۱۳۷۷ سیگنال فروش خواهیم داشت.در راه افت سررسید آبان حمایت مهم ۱۴۰۰ نیز وجود دارد که شکسته شدن ان نیز سیگنال فروش خواهد داشت. البته این سیگنال ممکن است در اثر باز شدن در درصدهای منفی بیشتر faild گردد ولی توجه داشته باشید که فقط برای امروز قرارداد باز کنید و تحت هیچ شرایطی قرارداد را برای فردا نگهداری نکنید مگر اینکه از طریق پیامک اطلاع رسانی گردد.

افراد کم ریسک موقعیت فروش بدون پشتوانه ایجاد نکنند.

 

 

اما قیمت سکه نقدی دیروز در ۱۴۰۰ حمایت خوبی داشت و به زیر این قیمت نرسید و امروز نیز کماکان در همین قیمت قرار دارد ولی ظاهرا دلار با افتی که داشته زیر ۳۶۰۰ معامله میگردد و اخبار حاصله نشان میدهد که دلار در بازار موجود است وفروشنده دلار نیز به راحتی دلار در اختیار شما قرار میدهد اما خریدار نیست! زیرا دولت وعده هایی برای کاهش قیمت دلار داده و احتمالا صلح سوریه در روز عید قربان نیز بی تاثیر بر افت دلار نخواهد بود.