دیروز در بازار آتی شاهد اتقاق جالبی بودیم و در این بازار همیشه چنین اتفاقاتی حاصل میگردد اما چرا اینگونه شد:

بورس اعلام نموده که افراد فعال میتوانند ۵۰قرارداد فروش ایجاد نمایند و اگر قصد خرید داشته باشند ۱۰ قرارداد میتوانند اجرا نمایند اما چرا دیروز شاهد رشد ۱۲۰ تومانی بودیم با اینکه خریداران میتوانستند ده قرارداد بزنند؟

 

بسیاری از فعالان در روز شنبه و یکشنبه با پیش بینی افت بازار اقدام به ایجاد موقعیتهای سنگین فروش نمودند و زمانی که کمی سکه نقدی قیمت ان تقویت شده (البته نه زیاد و فقط ۴۰ تومان) باعث ترس و فرار فروشندگان شده و انها اقدام به بستن قراردادهای خود با ایجاد موقیعت خرید شدند که باعث رشد قیمت  شده و این اصل ماجرا بود و بسیار از فروشندگان دیروز متضرر شدند. این سیاست بورس کالا در محدوده کردن ایجاد موقعیت بازه نوسانی آتی را نه تنها کاهش نمیدهد بلکه افزایش چشمگیری هم ایجاد میکند

 

اما در خصوص سیگنالهای ما نیز بسیار تاکید بر حفظ خرید داشتیم و نکته جالب اینکه دیروز دی ماه به قیمت سقف ۵شنبه که سیگنال خرید داده شده بود در ۱۵۰۸۵۰۰ رسید و این برای برخی از کاربران منتقد به ما نیز جای فکر دارد که ایشان با تماس های مکرر و ایجاد استرس کاذب در بین تحلیلگران باعث ایجاد ضرر گردیدند و ما را متهم به این نموده که سیگنال شماها اشتباه بوده است ولی برعکس که اشتباه نبود بلکه در عرض چند ساعت قیمت به زمان خرید شما برگشت. این رفتار را نیز ما در شهریور داشتیم که با کنسل کرد عضویت چند کاربر این مشکل برطرف گردید و شاهد سودآوری مناسبی در مهرماه بودیم. بر طبق دستور اعمال شده نیز تا اطلاع ثانوی فعلا امکان پاسخ گویی از طریق تلفن برای هیچ یک از کاربران امکان پذیر نمیباشد

 

دیروز در تحلیل ها نوشتیم که اگر روی ۱۴۰۰ حمایت داشته باشیم بایستی خرید کنیم و یا برعکس آن که پیامک هم ارسال گردید و نوشته شد بدون عجله اقدام به چنین حرکتی کنید که ظاهرا با ترس از ریزشی که در زیر ۱۴۰۰ بوجود آمد برخی اقدام به چنین حرکتی نمودند و با خبر دار شدن این موضوع پیامکی مبنی بر اعلام موقعیت برای افراد ارسال گردید و به ایشان اطلاع داده شده که حتما فروش خود را ببندند و تبدیل به خرید نمایند. ممکن است تصور شود چرا مرتب سیگنال عوض میگردد؟ جواب این سوال در تماس های بی مورد شما با ما است و اینکه تمرکز را واقعا از ما گرفته اید و فرصت فکر و تحلیل را به ما نمیدهید (البته این موضوع بزودی برطرف خواهد شد و تماس ها و ایمیل های دو روز گذشته در دست بررسی هستند)

 

بر حسب ستلمت دیروز که ۱۴۲۵ است خریدهای بالای ۱۴۹۰ تقریبا ۵درصد امروز بوده و ارزش خرید نداشتند. امروز قیمت نقدی تا کنون نسبت به دیروز ۲۰هزار تومان گرانتر شده است و به ۱۳۱۵ رسیده که تشکیل صف برای دیماه تا این لحظه وجود دارد و باید به نکته ای که در تمام تحلیل ها اشاره میشود مبنی بر ادامه روند صعودی دقت کامل داشته باشید.

 

در نمودار دیماه دیروز واکنش به خط گردن از لحاظ تکنیکالی طبیعی بوده و برای امروز و فردا عبور از مقاومت ۱۵۰۸ را بایستی مد نظر داشته باشیم که عبور از این مقاومت هدف برک اوتی در ۱۶۲۰ هزار تومان خواهد داشت. فعلا افرادی که خرید دارند نگهداری کنند و دیگران هم منتظر اعلام ما باشند. در صف فعلا خرید نکنید.

حمزه کریمی