طی معاملات امروز که شاخص کل در نزدیکی مرز ۶۳ هزار واحدی قرار گرفته، ارزش معاملات در بورس ۱۲۷۹ میلیارد تومان و حجم معاملات نیز تا به این لحظه به ۶۶۰ میلیون سهم رسیده است، این افزایش حجم و ارزش معاملات طی دو هفته اخیر و رشد قیمت سهام در این مدت، به گفته برخی تحلیلگران نشان از افزایش خوش بینی سهامداران به اقتصاد کشور بعد از لغو تحریم ها می باشد.

طی معاملات روز جاری در حالی شاخص کل با ۱۰۸ واحد رشد به سطح ۶۲ هزار و ۸۹۷ واحدی رسید که به نظر می رسد با نزدیک شدن به روز اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها حس امیدواری به آینده بورس به اهالی تالار بازگشته است.

به گزارش راتین بورس به نقل از  بورس نیوز، طی معاملات امروز که شاخص کل در نزدیکی مرز ۶۳ هزار واحدی قرار گرفته، ارزش معاملات در بورس ۱۲۷۹ میلیارد تومان و حجم معاملات نیز تا به این لحظه به ۶۶۰ میلیون سهم رسیده است، این افزایش حجم و ارزش معاملات طی دو هفته اخیر و رشد قیمت سهام در این مدت، به گفته برخی تحلیلگران نشان از افزایش خوش بینی سهامداران به اقتصاد کشور بعد از لغو تحریم ها می باشد.

در بازار امروز در اغلب گروه ها شاهد معاملاتی متعادل و مثبت هستیم، بیشترین تأثیر مثبت را نیز تاکنون نمادهای “حکشتی”، “وبملت”، “خساپا”، “خودرو” و “مبین” بر شاخص کل دارند. قندی ها امروز نیز به بازه مثبت معاملات بازگشتند و بر خلاف گذشته، هم جهت با کلیت بازار در حال حرکت هستند. بانک ها، خودرویی ها، لیزینگی ها، کانه های غیر فلزی و گروه انفورماتیک متعادل و مثبت در حال معامله اند، اما این در حالی است که دو گروه محصولات شیمیایی و پالایشگاهی ها در منفی تابلوی معاملات با افت قیمت همراه شده اند. برخی سهام نیز به دلیل شایعات و اخباری که پیرامون صنعت یا شرکتشان وجود دارد با افزایش تقاضا مواجه شدند.

بر این اساس، امیدواریم روند مثبتی که این روزها در بازار ایجاد شده با حمایت مسئولین و متولیان بازار سرمایه، همچنین سهامداران حقوقی به همین منوال ادامه یابد تا شاهد تداوم این روند افزایشی متعادل و رفتار منطقی فعالان این بازار در روزهای آتی نیز باشیم.