بر اساس گزارش راتین بورس به نقل از ایرنا

 

 «سید عباس عراقچی» عضو تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران گفت: مذاکرات کمیته های کارشناسی هسته ای، علمی و امور تحریم ها میان ایران و گروه ۱+۵ اوایل آبان ماه پس از گفت و گوهای فنی و حقوقی تهران با آژانس بین المللی انرژی اتمی برگزار می شود.
 
نمایندگان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی روزهای ششم و هفتم آبان ماه در وین اتریش با یکدیگر گفت و گو می کنند که ریاست هیات ایرانی را «رضا نجفی» سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس و ریاست تیم مذاکره کننده آژانس را «هرمان ناکارتس» معاون امور پادمان های این نهاد بین المللی به عهده دارند.
 
عراقچی ا افزود: مکان مذاکرات کمیته های کارشناسی ایران و گروه ۱+۵ امروز یا فردا مشخص می شود.
 
معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه درباره سطح نشست کمیته های کارشناسی تصریح کرد: این کمیته ها در سطح مدیران کل وزارت امور خارجه تشکیل می شود و «حمید بعیدی نژاد» مدیرکل سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه که عضو تیم مذاکره کننده ایران با گروه ۱+۵ است، سرپرستی تیم کارشناسان ایرانی را برعهده دارد.
 
به گفته عراقچی، حداقل پنج نفر از کارشناسان هسته ای، اقتصادی، حقوقی و فنی، بعیدی نژاد را همراهی می کنند.
 
معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: نتیجه نشست کارشناسان به هیات های مذاکره کننده ایران و ۱+۵ گزارش می شود.
 
ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان در مذاکرات ۲۳ و ۲۴ مهرماه در ژنو توافق کردند تا کمیته های کارشناسی در زمینه های هسته ای، علمی و تحریم ها تشکیل دهند.
 
به احتمال زیاد این مذاکرات در شهر وین اتریش یا ژنو سوئیس برگزار خواهد شد.
 
دور بعدی مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ قرار است در روزهای (هفتم و هشتم نوامبر) ۱۶ و ۱۷ آبان ماه در شهر ژنو برگزار شود.