در بازار داخلی قیمت‌ها در مسیر تعدیل و کاهش هستند و برنامه‌ریزی‌‌ها برای ثبات قیمت ارز در مرز ۳۰۰۰ تومان نیز پیگیری می‌شود؛ اما به نظر می‌رسد باید منتظر قیمت‌های پایین‌تری نیز برای آن بود.  بازار داخلی همچنان به برخی خبرهای رسمی و غیر‌رسمی از مذاکرات پیش رو واکنش مثبت دارد. این رویه تا قبل از دوره‌های قبلی مذاکرات نیز سابقه داشته است. در این روزها البته بازار سهام همچنان درحال جذب منابع است.

برخی منابع از احتمال توافق میان ایران و غرب بر سر به رسمیت شناختن حق غنی سازی محدود در خاک ایران تا قبل از برگزاری جلسات خبرهایی داده‌اند. همچنین رسانه‌های غربی اعلام کردند، نمایندگان انگلیس و فرانسه پیش از مذاکرات ۲۳ و ۲۴ مهر‌ماه در ژنو، احتمال رسیدن به یک توافق موقتی با تهران را که به لغو برخی تحریم‌ها علیه ایران در ازای محدودیت‌های قابل توجه در برنامه غنی‌سازی اورانیوم و افزایش نظارت بر تاسیسات هسته‌ای ایران بینجامد، منتفی نمی‌دانند. 

از سویی برخی معتقدند که لغو تحریم‌های یک جانبه، به ویژه در زمینه خرید نفت از ایران و تسهیل تعاملات پولی و بانکی طی سه الی ۶ ماه در سطح اروپا امکان‌پذیر است.بازار ارز با این شرایط با رویکرد مثبت روبه‌رو شده و به کاهش تدریجی بیشتر قیمت‌ها دل بسته است. در این میان بازار ارز همچنان تابع یک اصل مهم است و آن اینکه تا زمانی که یک اتفاق قطعی مثبت در بازار رخ نداده نباید به مسائل روانی چندان دل بست. 

در فضای کارشناسی نیز برخی البته افت بیشتر دلار را به معنی تمایل به واردات ارزان و آسیب دیدن تولید داخلی ارزیابی می‌کنند.

 

منبع: اخبار بانک