وزیر انرژی و صنعت قطر با تاکید بر این‌که ما از قیمت نفت راضی نیستیم، گفت: قیمت کنونی نفت عادلانه‌ نیست.

محمدبن صالح الساده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در پاسخ به این سئوال که بازگشت نفت ایران به بازار جهانی نفت چه تاثیری بر این بازار خواهد داشت با اشاره به این‌که اوپک در حال بررسی وضعیت عرضه و تقاضا در بازار نفت است، اظهار کرد: ما در حال حاضر با اعضای اوپک ارتباط داریم و قرار است یک پیش‌بینی کلی از ایران و دیگر کشورها در این بازار داشته باشیم.

وی ادامه داد: در آن زمان تصویر کلی ما از آینده بازار نفت روشن خواهد بود و ما در موقعیتی خواهیم بود که این تصویر کلی را بسنجیم.

وزیر انرژی و صنعت قطر در ادامه درباره‌ی قیمت کنونی نفت تصریح کرد: من از قیمت نفت راضی نیستم، چرا که بسیار پایین است و ما به یک قیمت عادلانه نیاز داریم تا بتوانیم سرمایه‌گذاری در این زمینه را ادامه دهیم.

محمدبن صالح الساده در پاسخ به این سوال که از نظر قطر قیمت عادلانه نفت چقدر است؟ عنوان کرد: قیمت عادلانه، قیمت عادلانه است و ما طرحی برای آن نداریم این قیمت به موقعیت عمومی اقتصاد جهان و نه تنها تولید‌کننده بستگی دارد .

وی تاکید کرد: قیمت عادلانه به یک بازگشت سرمایه عادلانه منجر می‌شود و بنابراین ما می‌توانیم این پول را برای پیشرفت دوباره به بخش نفت تزریق کنیم.

وزیر انرژی و صنعت قطر همچنین درباره‌ی بازگشت ایران به بازار گاز پس از برداشته شدن تحریم‌ها گفت: ما روابط‌مان را با این کشور ادامه خواهیم داد و ایران را در این بازار حمایت می‌کنیم.