بازار سبز و صف خریدهای ۵شنبه همه را جذب خود نمود و ایجاد موقعیتهای خرید بسیار زیاد باعث شد که اکثریت فعالان بازار در جهت خرید سررسیدها حرکت نمایند اما در روز شنبه با اخبار و شایعات موجود در بازار دوباره اتی دچار گپ گردید و قبلا هم گفته ایم که گپ ها تحلیل را از بین میبرند.

 

در پشت پرده این رفتارها این است که شماها با این رفتاری که ظاهرا عده ای خاص آنرا ترتیب داده اند از بازار خسته شده و از آن خارج گردید تا فشار روی آتی کمتر شده و بتوانند قوانین جدید را اعمال نمایند.

 

در خصوص سیگنالهای ارائه شده، ما هم همانند شما سود و ضرر میکنیم و این جز لاینفک بازارهای مالی بوده و خواهد بود و وقتی بازار با چنین گپهایی باز میشود نمیتوان انتظار مناسبی داشت.همچنین در روز ۵شنبه اعلام گردید که خرید بزنید با فروش که در چنین شرایط کنترل ریسک داشته باشیم ولی برخی اعلام نمودند که موفق به خرید دی نشده اند بنابراین پیشنهاد شد در آبان خرید کنید ولی ریسک پذیرها بایستی چنین اقداماتی انجام دهند

 

در هر صورت بایستی بازار مجددا رصد گردد و موقعیت مناسب بدست آوریم ضمنا در خصوص سیاست خارجی طبیعی است که رئیس جمهور امریکا برای کسب آرای مجبور به نشان دادن آرامش در فضای اقتصادی است که باعث افت قیمت طلا و نفت گردیده است و صلح با ایران هم جز دستور همین کار است و احتمالا پس از انتخابات دوباره شاهد تشدید تنش ها خواهیم بود ولی این شرایط برای ما فرصت خرید است بصورت پلکانی و سود آوری در میان مدت.

اوضاع سوریه هم که هنوز نامشخص است و با نقض مرتب آتش بس از طرفهای درگیر روبرو هستیم و احتمالا از دو روز آینده شاهد اتفاقات جدید باشیم.

 

در نمودار یکساعته سررسید آبان قیمت به زیر میانگین های خود رسیده و امروز میتواند قیمت ۱۳۰۰ برای این سررسید تعیین کننده باشد اما باز شدن منفی بازار در ستور کار قرار دارد و قیمت نقدی که تا کنون در محدوده ۱۲۷۰ قرار داشته و هنوز نتوانسته حرکت مناسبی از خود نشان دهد.

 

بنظر میرسد خرید دیماه در کف امروز مناسب باشد اما باید اخبار رصد گردد و یا لااقل برای فردا خرید شود. چون در این نمودار اگر امروز ۵درصد منفی آن شکل بگیرد در قیمت ۱۳۷۶ به محدوده کف قبلی نزدیک شده و این میتواند به دلیل ایجاد واگرایی مثبت در نمودار یکساعته منجر به اشباع فروش گردیده و فروشندگان قدرت خود را از دست داده و خریداران وارد بازار شوند که سیگنال آن ارسال خواهد شد. البته برای اطمینان بهتر است منتظر تثبیت بالای ۱۴۰۰ در دیماه گردیم.

 

حمایت مهم دیماه روی خط گردن سروشانه شکل گرفته در ۱۴۰۰ قرار دارد و بایستی منتظر رفتار بازار روی این قیمت باشم که شکسته شدن ان به سمت بالا سیگنال خرید و رو به پایین سیگنال فروش خواهد داشت. کاربرانی که خرید دی دارند نیز به این نکته توجه کنند. و سریعا قراردادهای خود را معکوس نمایند.