مدیرعامل بیمه البرز که یکی از سهامداران عمده بیمه اتکایی امین است، گفت: با توجه به تقسیم سود ۲۵ تا ۳۰ تومانی هر سهم در مجمع چهارشنبه آینده، کشف قیمت هر سهم این شرکت بسیار مناسب و در اصل ۱۳۵ تومان است.
 9b26b8b5c16c7f321ea9467c81d817ab

رسول تاجدار در گفت وگو با بورس پرس، درباره کشف قیمت ۱۶۵ تومان هر سهم بیمه اتکایی امین که امروز در بازار دوم معاملات انجام شد، اظهار داشت: با توجه به واقعیت ها و توانمندی و جایگاه این شرکت، کشف قیمت ۱۶۵ تومانی هر سهم آن بسیار مناسب بود.

وی ادامه داد: در حالی چهارشنبه آینده مجمع سالانه با سیاست تقسیم سود ۲۵ تا ۳۰ تومانی ( از ۳۱ تومان سود محقق شده سال مالی شهریور ۹۴ ) برگزار خواهد شد که با توجه به این نکته ، کشف قیمت واقعی هر سهم بیمه اتکایی امین حدود ۱۳۵ تومان است.

وی یکی از مدیران خوشنام صنعت بیمه و آگاه به مسائل مالی و بازار سرمایه است، به چند مورد اصلی این شرکت اشاره کرد و گفت:یکی از ویژگی های بیمه اتکایی امین این است که حدود ۲۰۰ میلیارد تومان وجه نقد را مانند سایر شرکت ها در ساختمان و اوراق و بازار سهام سرمایه گذاری نکرده و تمام وجه نقد را دربانک سپرده کرده است.

تاجدار ادامه داد: از سوی دیگر بیمه اتکایی امین به دلیل عدم حضور در رشته های پر ریسک درمان و اتومبیل ، ریسکی ندارد.

براساس این گزارش، در ترکیب سهامداری این شرکت هم بیمه ایران و آسیا با مالکیت ۲۰  و ۱۶.۸ درصد ، شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران با ۱۶.۲ ، سرمایه‌گذاری سبا و صبا تامین ۱۱.۱ و ۱۰.۸ درصد، بیمه ایران معین ۸.۹ ، بیمه البرز و بیمه دانا هر کدام ۷ درصد ، بیمه معلم ۱.۶ و کارگزاری بورس بیمه ایران ۰.۶۰ حضور دارند و قرار است ۱۰ درصد سهام توسط اکثر این سهامداران عرضه شود.