شرکت معدنی کیمیای زنجان گستران امروز معرفی می شود تا طی روزهای آینده ۱۰ درصد سهام این شرکت کوچک فرابورسی عرضه اولیه شود.
69125_947

 

به گزارشراتین بورس به نقل از بورس پرس، در پی درج نماد شرکت معدنی کیمیای زنجان گستران در اول شهریور سال جاری و ارایه اطلاعات و تکمیل مدارک، این شرکت معدنی آماده عرضه اولیه در روزهای آینده شده و قرار است بعدازظهر امروز با حضور مدیران شرکت ،جلسه ایی برای معرفی آن برگزار شود.

براساس این گزارش ، سرمایه اسمی “کیمیا” بیش از ۱۱.۵ میلیارد تومان است و بعد از طی تشریفات و در صورت تصمیم مسئولان سازمان و شرکت فرابورس، طی روزهای آینده ( احتمالا” هفته جاری ) ۱۰ درصد سهام معادل ۱۱.۵ میلیون سهم این شرکت در بازار دوم فرابورس و توسط کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران عرضه اولیه خواهد شد.

این شرکت برای سال مالی اسفند گذشته برای هر سهم ۶۵۶ ریال سود محقق کرده و برای سال جاری هم ۶۲۷ ریال سود پیش بینی کرده و در نیمه اول سال قادر به پوشش ۳۶۳ ریالی هر سهم شده است.

در ترکیب سهامداری “کیمیا” سرمایه گذاری اعتماد ایرانیان با ۴۳.۴ درصد، بنیاد نیکو کاری جمیلی با ۳۰.۳ درصد و ابراهیم و رضا جمیلی هر کدام با ۱۲ و ۷.۹ درصد ، از جمله مالکان اصلی بشمار می روند.

کیمیای زنجان‌گستران که دارای ۱۵۵ نیروی انسانی است از سال ۸۶ با هدف تولید کنسانتره سرب و روی در راستای تأمین نیاز بازارهای داخلی و دستیابی به بازارهای بین المللی در زنجان تأسیس شده است.این شرکت با ظرفیت تولید ۲۵۰ هزار تن کنسانتره روی و ۵۰ هزار تن کنسانتره سرب، در حال حاضر کنسانتره روی موردنیاز ۲۴ کارخانه تولیدکننده شمش روی کشور را تامین کرده و بخشی از محصولات را نیز به کشورهای چین، هند، ترکیه و… صادر می‌کند.

با این اوصاف اگر طی امروز و فردا آگهی عرضه اولیه این شرکت منتشر شد ، عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام کیمیا در هفته جاری انجام خواهد شد. در غیراین صورت ، باید منتظر تصمیم مسئولان برای تعیین تاریخ زمان این عرضه بود.